İstanbul'da bir lisede patlama!

İstanbul Gaziosmanpaşa, Küçükköy Endüstri Meslek Lisesi'nde öğle saatlerinde bir patlama yaşandı


Gaziosmanpaşa'da bulunan Küçükköy Endüstri Meslek Lisesi bahçesine, karne almak için bekleyen öğrencilerin de bulunduğu bir saatte dışarıdan ses bombası atıldı. Patlamanın etkisiyle üç öğrencinin sesten etkilenerek şoka girdikleri belirtilirken, olay Zeytinburnu'nda bir okulda karne törenine katılan İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu'ya telefonla bildirildi.

Küçükkköy Endüstri Meslek Lisesi bahçesine saat 11.00 sıralarında kimliği belirlenemeyen kişilerce dışarıdan ses bombası atıldı. Karne almak için bahçede bekleyen öğrencilerin bulunduğu saatte meydana gelen olay, büyük korkuya neden oldu. Okulun koruma duvarının dışından atılan ses bombasının iki defa yerden sektiği ve boş alanda patladığı belirtildi.
Meydana gelen patlama olayının ardından okul yetkilileri hemen polise haber verdi. Küçükköy Endüstri Meslek Lisesi'ne gelen polis ve bomba imha ekipleri, yaptıkları inceleme sonucunda patlamaya bir ses bombasının neden olduğunu belirledi. Ses bombasının patlaması sonucu bahçede bulunan 3 öğrencinin de şoka girdikleri ve tedavi altına alındıkları öğrenildi. Bu arada patlama olayının, Zeytinburnu Abay İlköğretim Okulu'nda karne dağıtım töreninde bulunan İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu'ya telefonla bildirildi.


(habertürk)