Albay’a da hayali fahişe tutanağı!

Teğmenin cep telefonuna eklemenin ardından albaya da poliste 'sehven' zabıt iddiası


Hizbü-t Tahrir terör örgütü üyesi Mahmut Oğuz Kazancı'nın telefonunda kayıtlı isimlerin Ergenekon sanığı Teğmen Mehmet Ali Çelebi'nin telefonuna '"sehven" yüklenmesinin ardından, "şantaj ve askeri casusluk" soruşturmasının bir numaralı şüphelisi emekli Albay İbrahim Sezer'in telefon görüşmelerinin dökümlerine Rus ajanı ve kadın satıcısı olduğu öne sürülen Vika isimli bir kadının adının eklendiği iddia edildi.

'O KADINI TANIMIYORUM'
Teknik takibi yapan polis tarafından, soruşturmayı yürüten Savcı Fikret Seçen'e gönderilen, görüşme dökümlerinin yer aldığı iletişim tespit tutanağında, tutuklu sanık Albay Sezer'in 14 Temmuz 2010'da Saffet Kaplan ile yaptığı telefon görüşmesinde Rus ajanı ve kadın satıcısı olduğu iddiasıyla gözaltına alındıktan sonra sınır dışı edilen Vika isimli kadının adının geçtiği ve Sezer'in "Vika'ya uğrayacağım" dediği bilgisine yer verildi. Ancak Sezer, itirazda bulunarak kadını tanımadığını bildirdi ve görüşmenin tekrar dinlenmesini istedi.

O İFADE KAYITTA YOK
Telefon görüşmesi Savcı Seçen huzurunda yeniden dinlendi. Ancak kayıtta Sezer'in Vika adı ile söz konusu cümleyi söylemediği ortaya çıktı. Bunun üzerine Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Nazmi Ardıç, savcılığa gönderdiği yazıda, "Hatalı olup olmadığının araştırılması istenilen iletişim tespit tutanağının ise sehven yazılmış olduğu tespit edilmiş ve yeniden düzenlenmiştir" dedi.

SUÇ DUYURUSU
Albay Sezer'in avukatı Mahir Işıkay, yapılan hatayla ilgili olarak suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi. Emekli askeri hâkim olan Işıkay, "Teknik raporların sonuçları geldiğinde iddia edilen suçlamaların müvekkilimle hiçbir ilgisinin olmadığı da ortaya çıkacaktır" dedi.

Askeri casusluk soruşturmasında Albay Sezer'in arkadaşının olduğu iddia edilen Gölcük'teki evde yapılan aramada, ***** görüntülerinin bulunduğu çok sayıda CD ve dijital doküman ele geçirildiği öne sürülmüş ve askeri öğrencilerin de arasında bulunduğu 280 kişinin ifadesi alınmıştı. Operasyonda fuhuş iddiasıyla yabancı uyruklu kadınlar da yakalandı. Bir kadın ise ajan iddiasıyla tutuklandı. Kadın satıcısı olduğu iddia edilen Vika isimli Rus kadın ise sınırdışı edildi. Albay Sezer, tutuklanmasının ardından emekliliğe ayrıldı.


(habertürk)