'İşsiz kalınca gaspçı oldum'

Adana'da, öğrencilerin korkulu rüyası haline gelen gasp zanlısı, "İşsiz kalınca gaspçı oldum" dediAdana'da ilköğretim okulları önünde pusu kurup öğrencilerin boğazına bıçak dayayıp cep telefonlarını ve paralarını gasp ettiği iddia edilen berber Müslüm Morgöz (25), cep telefonunu ikinci el telefon alım satımını yapan kişilere satması üzerine yakalandı. Öğrencilerin korkulu rüyası haline gelen gasp zanlısı, "İşsiz kalınca gaspçı oldum" dedi.

Seyhan İlçesi'ne bağlı Kuruköprü Mahallesi'ndeki bir ilköğretim okulunda eğitim gören kimliği açıklanmayan 14 yaşındaki bir öğrenci 16 Ocak'ta okul çıkışı evine giderken yanına gelen bir kişi tarafından durduruldu. Bu kişi, "Aracım arızalandı, bana yardımcı olur musun?" diyerek öğrenciden yardım istedi. Zanlı, öğrenciyi ıssız bir yere götürup boğazına bıçağı dayayarak, "Bağırırsan boğazını keser öldürürüm" dedikten sonra cep telefonunu ve cebindeki paralarını gasp etti. 5 gün sonra aynı bölgede bu kez 15 yaşındaki bir öğrencinin aynı şekilde cep telefonu gasp edildi.

ÖĞRENCİLERİN KORKULU RÜYASI OLDU
2 öğrencinin, gasp edildiklerini ailelerine ve okul idaresine antalması üzerine gasp zanlısı öğrencilerin korkulu rüyası haline geldi. Öğrenciler akşam saatlerinde okul çıkışı evlerine korkarak gitmeye başladı. Çocukların ailelerinin başvurusu üzerine Gasp Bürosu ekipleri, öğrencilerin verdiği eşkal üzerine çalışma başlattı. Okul çevresinde gasp zanlısı aranırken bir yandan da gasp edilen cep telefonlarının satılmış olabileceği şüphesiyle ikinci el telefon alım satımı yapan işyerlerindeki telefonlar incelendi.

GASPÇIYI TELEFON YAKALATTI
Araştırma sonucu, bir işyerinde gasp edilen telefonlardan biri bulundu. Satış yapılırken alınan nüfus cüzdanı fotokopisinden gasp zanlısının Müslüm Morgöz olduğu belirlendi. Evi belirlenen Morgöz yapılan baskınla yakalandı.

"İŞSİZDİM, PARAYA İHTİYACIM VARDI"
Suçunu itiraf eden gasp zanlısı Morgöz, işsiz olduğu için gasp yapmaya başladığını söyledi. Berberlik yapan Morgöz, "İşsizdim, eşimle de parasızlık nedeniyle tartışmıştık. Kolay yoldan para bulmak için gasp yapmaya başladım. Korktukları ve kolay kandırıldıkları için de çocukların telefonlarını gasp ettim. Telefonları satınca yakalanacağım aklıma gelmemişti" dedi.

Morgöz, emniyetteki sorgusunun ardından adliyeye sevk edilecek.


(habertürk)