Polis zanlıyı işte böyle yakaladı - Video, Tıklayın..Zanlı merdiven boşluğunda üstüne branda örterek saklanırken yakalandı.


31.01.2011,11:16:39

Son günlerde yaptıkları başarılı operasyonlarla kaçakçıların korkulu rüyası olan Erzincan Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri yeni bir başarıya daha imza attı. Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri bir araç dolusu kaçak sigarayı Van'dan Konya'ya götürmek isteyen kaçakçıları nefes kesen kovalamaca sonunda yakaladı. Aksiyon filmlerini aratmayan gece yarısı operasyonunda polisten kurtulmak için aracı bırakarak kaçan şüpheliler polisin sıkı takibi sonucunda yakayı ele verdiler.

Edinilen bilgilere göre Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri yaptıkları yol uygulamasında şüpheli gördükleri 42 CCB 34 plakalı aracı durdurmak istediler. Polisin dur ihtarına uymayarak kaçmak isteyen kaçakçılar ile emniyet ekipleri arasında şehir merkezinde devam eden kovalamaca yaşandı. Bazı yollar polis tarafından kesilirken, aracın yön değiştirmesi üzerine kovalamaca ara sokaklarda devam etti. Yakalanacaklarını anlayınca şehirlerarası otobüs terminali civarında aracı terk ederek yaya olarak kaçan kaçakçılar polisin sıkı takibi sonucunda yakayı ele verdiler. Kaçakçılardan biri buğday meydanında yakalanırken diğer bir kaçakçı ise Çarşı Polis Merkezi'nin arkasındaki binanın merdiven boşluğunda üstüne branda örterek saklanırken yakalandı. Olayla ilgili olarak gözaltına alınan şahıslar A. S. ve S. A. haklarında 5607 SKM "gümrük kaçakçılığı yapmak" suçundan ifadeleri alınarak adli makamlara sevk edilirken araçta bulunan 11 bin 500 paket gümrük kaçağı sigaraya el konuldu.

İHA