7 zayıfı var diye intihar etti!

Ailesi ölen bir yakınlarının taziyesine gidince evde kendisini eşarpla tavana astıGaziantep Çıksorut Mahallesi Maaşkuyu Caddesi 214 numaralı evde ailesi ile birlikte yaşayan Arif Nihat Asya Lisesi 1. sınıf öğrencisi Suat Bulduk (15) cuma günü aldığı karnesinde 7 zayıf bulunduğu için bunalıma girdi. Karnesini aldığı günden beri kendisini toparlayamayan Suat Bulduk, öğlen saatlerinde ailesinin ölen bir yakınlarının taziyesine gitmesi sonrasında evde dayısının küçük çocukları ve kardeşleri ile birlikte kaldı.

Bir süre kardeşleri ve kuzenleriyle sohbet eden Suat Bulduk, "Karnemde 7 zayıf var. Aileme karşı mahcubum. Kendimi asacağım'' diyerek yan odaya geçti. Kardeşleri ve kuzenleri Bulduk'un şaka yaptığını sandı ancak bir süre sonra odadan ses gelmeyince odaya girdiklerinde Suat Bulduk'u tavanda eşarpla asılı vaziyette gördüler. Küçük kardeşinin çevreden yardım istemesi üzerine hemen olay yerine koşan komşuları Suat Bulduk'u asılı olduğu yerden indirdi.

Avukat Cengiz Gökçek Devlet Hastanesi'ne kaldırılan genç yapılan tüm müdahaleye rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Ölen akrabalarının taziyelerinde bulunan gencin ailesi çocuklarının intihar ettiği haberini alarak hastaneye koştu. Oğullarının ölüm haberini alan yakınları gözyaşlarına boğuldu. Suat Bulduk'un cenazesi yapılan otopsinin ardından toprağa verilmek üzere yakınlarına teslim edildi.

''BÖYLE BİR ŞEY YAPACAĞIM HİÇ AKLIMIZA GELMEZDİ"
Oğlunun ölüm haberiyle yıkılan baba Hasan Bulduk, yakınlarının kolları arasında güçlükle ayakta durabildi. Cenazenin araca konuluşu sırasında ise gözyaşları sel oldu. Bulduk'un yakınları, "Karnesindeki zayıflarından dolayı bunalıma girdiğini ve bu yüzden intihar ettiğini düşünüyoruz. Cuma günü karnesini alıp eve geldikten sonra kimseyle doğru dürüst konuşmadı. Biz kendisini ikinci dönem düzeltirsin diyerek teselli etmeye çalıştık. Böyle bir şey yapacağım hiç aklımıza gelmezdi" dedi. Olayla ilgili olarak başlatılan soruşturma devam ediyor.


(habertürk)