İşte kaos planının belgesi - Video, Tıklayın..2008 tarihinde uygulanan kaos planının belgesi, Gölcük Donanma Komutanlığı'ndan çıktı.


31.01.2011,22:01:23


"Belediye ve cami hoparlörüne sız, Kur'an ve ilahi yayını yap, sonra da "irtica hortladı" diyerek ihbarda bulun". Camileri bombalayarak kaos hedefleyen cuntanın, Gölcük oyunu deşifre oldu.

Balyoz delilleri arasında yer alan belgelere göre, Gölcük'te, "irtica görüntülü protesto eylemleri" için özel bir ekip görevlendirildi. "Barış, Fener, Gözcü ve Kartal" kod adlı personelin hedefi komplo eylemlerle kaos oluşturmaktı. Ekip, bu planı Gölcük Değirmendere'de uyguladı.

Aynen planda söylendiği gibi oldu. Gölcük Değirmendere'de görevlendirilen elemanlar, merkezi ses sistemine girip cami ve belediye hoparlörlerinden Kur'an, ilahi ve vaaz yayını yapılmasını sağladı.
Ardından planın ikinci aşamasına geçildi.

Öyle de oldu. İhbarı, Ali Cengiz Kurt isimli bir şahıs yaptı. Cami imamı Haşim Eroğlu hakkında da şikâyette bulunuldu. Cuntacıların oyununu,Diyanetİşleri Başkanlığı'nın imam hakkında başlattığı soruşturma bozdu.
Yapılan soruşturmada, merkezî vaaz sistemi frekansına dışarıdan girildiği ve yayının kaçak yapıldığı tespit edildi. İhbarcı Ali Cengiz Kurt'a ise bir türlü ulaşılamadı. Yani isim de tıpkı camii ve belediye hoparlörlerinden verilen vaaz gibi sahteydi.

SAMANYOLU HABER TV