Kaldırımda yürüyen gençlere kamyonet çarptı

Otomobille çarpışan kamyonet kaldırıma çıktı, 2 genç yaralandı


İzmir'de, kontrolden çıkan kamyonet kaldırımda yürüyen Özlem Tepe (17) ve Serkan Kaya'ya (18) çarptı. Özlem Tepe, kamyonetin altında sıkıştı. Tepe'yi olay yerine gelen Arama ve Kurtarma (AKS) ekipleri sıkıştığı yerden çıkardı. Yaralılar, hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.
Kaza, Karabağlar ilçesi Eserkent pazaryerinde dün saat 23.30 sıralarında meydana geldi. 4019/12 sokakta ilerleyen Yusuf Başak (25) yöntetimindeki sebze yüklü 35 DSU 08 plakalı kamyonet ile Yıldırım Ertem (24) idaresindeki 35 VT 582 plakalı otomobil çarpıştı. Çarpışmanın şiddetiyle kontrolden çıkan kamyonet, kaldırımda yürüyen Özlem Tepe ve arkadaşı Serkan Kaya'ya çarptı. Serkan Kaya hafif şekilde yaralandı. Özlem Tepe ise kamyonetin altında kalarak sıkıştı.
Olay yerine gelen AKS ekipleri genç kızı kamyonet altında sıkıştığı yerden çıkardı. Her iki yaralı da ambulansla Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Yaralılardan Serkan Kaya'nın sağlık durumunun iyi olduğu, Özlem Tepe'nin ise bacaklarında kırıklar meydana geldiği öğrenildi. Araç sürücüleri polis tarafından gözaltına alındı. Olayla ilgili olarak soruşturma başlatıldı.


(habertürk)