Abdullah Gül'ü güldüren soru


Üşüyen çocukların ellerini ısıtan Gül ile çocuklar arasındaki diyalog herkesi güldürdü.


03.02.2011,17:07:02


Minikleri tek tek öpen ve üşüyen çocukların ellerini ısıtan Gül ile çocuklar arasındaki diyalog herkesi güldürdü. Çocukların "Sizi televizyonda görüyoruz, siz de bizi görüyor musunuz?" şeklindeki sorularına Gül, "Siz beni izleyin, ben size göz kırpacağım." şeklinde cevap verdi.

Burç Çocuk Akademisi'nde öğrenim gören 3–6 yaş grubu çocuklar, Çankaya Köşkü'nü ziyaret etti. Şark Odası ile başlayan ziyaret kabul salonunun gezilmesiyle devam etti. Atatürk'ün çalışma odasını gezen minikler daha sonra köşkün konuklarının ağırlandığı yemek salonunu hayranlıkla gezdi. Cumhurbaşkanlığı Resepsiyonu ve müze ziyaretiyle son bulan ziyaretin sonunda CumhurbaşkanıAbdullah Gülile bir araya gelen minikler, sohbet edip bol bol fotoğraf çektirdi. Gül'ün minikleri tek tek öperek çocukların üşüyen ellerini ısıttığı görüldü.

"BİZ SİZİ TELEVİZYONDA GÖRÜYORUZ, SİZ DE BİZİ GÖRÜYOR MUSUNUZ?"

Ziyaret sırasında çocuklarla Cumhurbaşkanı Gül arasında geçen diyalog herkesi güldürdü. Bir çocuğun 'Biz sizi televizyonda görüyoruz, siz de bizi görüyor musunuz?' şeklindeki sorusuna Gül, "Siz beni televizyonda izleyin, ben size göz kırpacağım." diyerek esprili bir şekilde cevap verdi.

Samimi bir ortamda geçen ziyaret sonrasında Gül, çocuklara el sallayarak minikleri uğurladı.


CİHAN