+ Konu Cevapla
1 den 2´e kadar. Toplam 2 Sayfa bulundu

Hıncal Uluç'a tepki yağıyor!

 GÜNCEL HABERLER Katagorisinde ve  Türkiyeden Haberler Forumunda Bulunan  Hıncal Uluç'a tepki yağıyor! Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  VIP hus65bkl Baktabul'un Çılgını hus65bkl Baktabul'un Çılgını hus65bkl Baktabul'un Çılgını hus65bkl Baktabul'un Çılgını hus65bkl Baktabul'un Çılgını hus65bkl Baktabul'un Çılgını hus65bkl Baktabul'un Çılgını hus65bkl Baktabul'un Çılgını hus65bkl Baktabul'un Çılgını hus65bkl Baktabul'un Çılgını hus65bkl Baktabul'un Çılgını hus65bkl - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Oct 2007
  Mesajlar
  2.601
  Blog Yazıları
  76
  Tecrübe Puanı
  107374579

  Tanımlı Hıncal Uluç'a tepki yağıyor!

  Hıncal Uluç'a tepki yağıyor!

  Sabah yazarı Hıncal Uluç, dünkü köşesinde Defne Joy Foster’in ölümünü yazdı, internette kıyamet koptu. İnternette haber portallarında ve sosyal paylaşım sitelerinde Uluç’a rekor tepki yağdı. Uluç’a destek verenler de çıktı, en dikkat çekeni ise İsmailağa Cemaati oldu
  05 Şubat 2011 Cumartesi, 09:49:52

  Hıncal Uluç, Defne Joy Foster’in ölümü hakkında yazdıklarıyla dün sanal âlemdeki yorumların hedefindeydi. Ancak Hıncal Uluç, tepki çeken yorumlarında yalnız değildi. İsmailağa Cemaati’nin sitesinde de Foster’in ölümü için Uluç’un “Su testisi” benzetmesi yapıldı.

  İŞTE ULUÇ’UN O YAZISI
  “Defne Joy’la tanışmayız. Televizyon izleyen biri olmadığımdan sokakta yanımdan geçse tanımam” diye başladığı yazısında Uluç, evdeki yardımcısının haber vermesiyle televizyonu açıp haberleri izlediğini anlattıktan sonra şöyle diyor:

  ‘BİR BEKÂRIN EVİNDE’
  “Ekranın başında donup kalıyorum. Arka arkaya şoklar. Defne Joy’un ölü bulunduğu yer kendi evi değil. Bir bekâr erkeğin evi. Beni donduran habercinin sözleri oldu:
  Defne Joy’un kocası, az önce buraya geldi. Çok üzgün görünüyordu.

  ‘EŞİNİN YERİNDE OLMAK İSTEMEM’
  O gün, dünyada yerinde olmak istemeyeceğim tek kişiydi eşi.
  Dün sabah gazeteme baktım, tonla yazı. Ölen Defne’nin dramı üzerine. Asıl trajediyi yaşayan adamın adı geçmiyor neredeyse.
  İnsanlık ölmüş sanki.
  18 aylık bebeğinin annesi ölmüş ona mı ağlayacak yoksa bir bekâr evinde sabaha karşı kanında tonla alkolle ölü bulunmuş, ona mı çıldıracak?

  ‘TANIŞTIĞIN GECE YATAĞA...’
  Daha tanıştığın gece, eve, yatağa koşmanın adı da love...
  Benim aşka düşmeye saygım var ama aşk yapmaya yok.
  Defne boşanma kararı almış mı? Mahkemeye başvurmuş mu, evini ayırmış mı?
  Ortada çok açık, çok seçik bir ‘ihanet’ var. Hem de aşk aldatması bile değil. Bir gecelik macera/One night stand için aldatılan bir koca, unutulan bir bebek.
  Ölmüş Allah rahmet eylesin ama böyle bir insana öldü diye saygı duymamı beklemesin kimse benden.
  Defne’nin ölümü tipik bir ‘Su testisi, su yolunda kırıldı’ olayıdır!”

  CEMAATTEN HAYAT DERSİ
  Hıncal Uluç’la benzer yorum ise İsmailağa Cemaati’nin internet sitesinde yayınladı, “Niye ölmüş sorusu değil ne halde ölmüş sorusu sorulmalı, ibret alınmalı” vurgusuyla:
  “Niçin evinde namaz kılarken veya yatağında abdestli bir şekilde uyurken, elinde tesbih ile Allah’ı zikrederken, Kuran okuyup Mevla ile irtibata girmişken veya ailesi ile vakit geçiriyorken ölüm onu bulmasın? İnsanın ölüm şekli, yaşantısının bir yansımasıdır.”

  Defne Joy Foster’ın ölümü, Twitter’ın dünya listesinde en çok okunan beşinci haber oldu. Hıncal Uluç’a yönelik ‘tivit’ler ise saatte 10 bin tivit’i geçerek rekor kırdı.

  Twitter’da yorumlar saatte 10 bin ‘tivit’i aştı
  umitalan: Kitabının çıktığı gün; dikkat çekmek için, ölen bir insandan bile faydalanacak kadar alçalan Hıncal Uluç’un kitabını alan bizden değildir.
  by dila_algan: Hıncal Uluç’un beyin ölümü gerçekleşmiş.
  meryemkruezi: Hıncal, Defne hakkında yazılar yazacağına git 18’lik mankenlerin basamağı ol.
  karaaslan: Hasta ruha sahip bir kişi.
  EzgiDilaver: Umuyorum ki yazdığı yazı, hayatındaki son yazısı olacak.
  EzgiEcemm: Dediklerinde haklılık payı olabilir. Ama vicdanı çürümüş Uluç’un.
  slcnmt: Hıncal Uluç fazla yaşlılıktan ve ağız gevşekliğinden (iğrenç kahkahaları sonucu) feci saçmalamış!!!
  ilkbaharkorkmaz: Kim ne derse desin; Defne J.’u kraliçe ilan eden medyayı değil, acımasızca anlatan Uluç’u destekliyorum.
  Rapunzelll: Defne Joy’u kırılan testi, Kerem Altan’ı kerata ilan eden, torunu yaşında kızlarla kucak kucağa gezinen ahlak zabıtası Hıncal Uluç.
  cnkrblt: Herkesin aksine, Hıncal’ın yazısındaki geride kalan adam için ben de gerçekten üzüldüm. Bu konuda haklı.
  GurkanAynaci: Kendinizi Hıncal’ın yerine koyun. Kaldırımdasınız ve her an biri üstünüze basıp ayakkabısını mahvedebilir.
  ayse_sagiroglu: Defne Joy’un kocası arkasından ağlayıp mezar başında titriyorsa Hıncal Uluç’a ... yemek düşer.
  chataghai: Peki Hıncal Uluç’a kim saygı duyacak o öldüğünde? Hım.
  chicqo: Hıncal’ın Defne hakkındaki yazısını, kanım donarak okudum.
  cetings: Hıncal Uluç’a soruyorum; Sana ne? Sen ahlak polisi misin? Gazeteci mi?
  oezlem71: Kime saygın var ki Hıncal Uluç ölüye saygın olsun.
  KthnUlsy: Hıncal Uluç’un ve bugünkü yazısının her türlü arkasındayım.
  @aybenarzu: Yazıyı ben de okudum ve “hayatımda ilk kez” katılıyorum.
  EnTaroAdun: Hıncal Uluç’un yazısına bir tane hak veren kadın olmaması, erkeklerde ise heterojen bir dağılım olmasının bir anlamı olmalı...
  Qsalih: Hıncal Uluç’un Defne yazısına katılıyorum ama ne yazık ki kendisi de yanlış bir yaşam biçimini tercih etmiş.
  _bertan_: Hıncal’ın Defne yazısı zalimce ama daha zalimini de okudu bu gözler.

  TGC’ye şikâyet yağmuru
  Hıncal Uluç’un dün Sabah Gazetesi’nde yayınlanan yazısı üzerine Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’ne de şikâyet telefonları ve e-postalar yağdı. Twitter’dan da Aylin Aslım, Metin Arolat gibi sanatçılar ve pek çok Twitter kullanıcısı tarafından cemiyetin telefonları ve e-mail adresleri paylaşıldı. TGC Basın Senatosu Raportörü Süleyman Boyoğlu, “Yoğun bir telefon trafiği var. Arayan kişiler, cemiyetin bu konuda bir şey yapmasını istiyorlar” dedi.

  Pınar TARCAN/ AHT

  Hıncal Uluç'un yazısının ardından, aynı gazetenin başyazarı Mehmet Barlas da, köşesinde şunları yazdı:
  Geride kalanlar için acı olay
  "Onun ölümüyle ilgili insafsız çeşitlemeler yapanlara karşı Cengiz Semercioğlu dünkü Hürriyet'te yayımlanan yazısında benim düşüncelerimi yansıtıyordu:
  'Deniyor ki; Evli bir kadının gecenin o saati başka bir arkadaşının evinde ne işi var? Diyorum ki; Sana ne! Deniyor ki; '1.5 yaşında bebeği varken sokaklarda işi ne? Diyorum ki; Kime ne! Deniyor ki; İşte dejenere yaşam tarzı budur, gençliğe kötü örnek oluyorlar. Diyorum ki; Sen de iyi yaşam tarzınla örnek ol! (...)'
  Ölüm özellikle geride kalan yakınlar için acı bir olaydır. Ölümü akbabaya dönüşmüş yaratıklarla birlikte karşılamak insanlara hüzün verir."
  HABERTÜRK GAZETESİ Genel Yayın Yönetmeni Fatih Altaylı da, bugün köşesine bu konuyu taşıdı:
  Kızın olsa yazar mıydın Hıncal Abi?
  Hıncal Uluç uzun zamandan beri varlığını hissettiren bir yazı yazmıyordu. Dün bunu başardı. Ama keşke başarmasaydı. Defne Joy Foster’ın arkasından “abuk” bir yazı yazarak... “Su testisi su yolunda kırıldı” diyerek... “18 aylık bebeği olan bir kadın, daha o gece tanıştığı adamın evine koşmaz” diye “ders” vererek gündeme geldi.
  Yapma Hıncal Abi.
  Bize ne bundan, sana ne bundan.
  Sen Defne Joy Foster’ın yaptığını savunan bir yazı gördün, yapılanı doğrulayan bir satır okudun mu? Savunmadık ama karışmadık da.
  O ayrı mesele. Aile meselesi. Onun acısını yaşayana bırak. Sen acıya acı katma.
  Bak ne diyorsun: “Yarın o bebek aklını başına toplayacak yaşa geldiğinde ‘Baba bana annemi anlat’ dediğinde ne anlatacak İlker Yasin.”
  Madem bu kadar duyarlısın, o zaman bu yazı ne?
  İlker Yasin bir şey anlatır. Ne anlattığı, ne anlatacağı seni ilgilendirmez. Ama ya İlker Yasin’in çocuğu okuyacak yaşa gelip, senin yazdığın bu yazıyı okuyup da “Annem su yolunda kırılmış testi” desin mi istiyorsun!
  Ayıp Hıncal Abi!
  Seni yakından tanıyan biri olarak soruyorum, daha doğrusu sormuyorum. Kesinlikle söylüyorum.
  Defne Joy Foster, senin “kanatlarının altında” dolananlardan biri olsaydı ve başka birisi, dün yazdığını senin “koruman altındakine” yazsaydı en büyük tepkiyi sen gösterir, ortalığı ayağa kaldırır, savunmalar yapardın.
  Yapmaz mıydın, doğru söyle. Bana söylemiyorsan, kendine söyle en azından. Aleyhte yazanları “ucuz ahlak bekçiliğiyle” suçlamaz mıydın?
  Sakın yanlış anlama.
  Defne Joy Foster’ın yaptığını savunuyor, “Aman ne iyi yapmış” falan demiyorum.
  Dediğim şu: “Bize ne? Biz herkesin bekçisi miyiz, sorumlusu muyuz?”
  Kim veriyor bize bu “özel” yetkiyi? Var mı böyle bir yetkin?
  Benim yok şahsen.
  Kocasının ruh halini soruyorsun. İster ölümüne üzülür, ister ölüm biçimine çıldırır. Onun üzüntüsüdür bu. Senin derdin, sorunun değil. Benim de değil. Hiçbirimizin değil. Onun, sadece onun.
  Onun acısına acı katmak da bizim işimiz değil.
  Bak fotoğraflara... Sarılmış tabutuna uğurluyor onu. Görmedin mi?
  O halde sana ne Hıncal Abi! Bize ne!
  Ve bazı yazarlara sormuşsun yazında, “Defne senin karın olsaydı yine bu yazıyı yazar mıydın?” diye. Bak ben de sana bir soru soruyorum Hıncal Abi.
  “Defne senin kızın olsaydı bu yazıyı yazar mıydın?” diye.
  Yazmazdın değil mi?
  Peki kendi kızlarımıza yazmayacağımız yazıları, başkalarının kızlarına yazma hakkını bize kim veriyor Hıncal Abi?
  Dobralık mı Hıncal Abi?
  Hadi canım bırak sen de!


  KAYNAK(Habertürk)

 2. #2
  Selametle... KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Apr 2008
  Mesajlar
  9.263
  Blog Yazıları
  46
  Tecrübe Puanı
  107375010

  Tanımlı Ce: Hıncal Uluç'a tepki yağıyor!

  Hıncal uluç'un yazdıklarını tv izleyen her vatandaş düşünebilir, görüp anlayabilir.. Bunları dile getirmenin bir anlamı yok bence..

  Cami cemaatinin açıklamasına gelince; Zaten islamiyeti hakkıyla yaşamaya çalışan bir kesim olduğu herkesce biliniyor ve görülüyor, başka bir yorum beklenmemeli, herkes hedefinin yüksek olduğu dünyasına göre cevap verir..=) Cami cemaatininde ahiretini düşünerek yorum yapmış olması normal geldi, hıncal beyden daha nazik yorum yapmışlar zaten..=)

+ Konu Cevapla

Benzer Konular

 1. Hıncal uluç kızdı
  By şeker_sarı in forum Magazin Haberleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 08-13-2008, 01:53
 2. Hıncal ULUÇ ben demokrat değilim!
  By DuSe LaL in forum Dünyadan Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 04-21-2007, 10:31
 3. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 04-18-2007, 13:13
 4. Hıncal Uluç: Bu görüntü yanlış
  By deliqanli in forum Fenerbahce
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 04-17-2007, 21:41
 5. Sallama Hıncal Uluç
  By lebron392000 in forum Magazin Haberleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 02-08-2007, 17:29

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375