Müjdat Gezen'e en ağır tepki - Video


Samanyolu Avrupa'da yayınlanan Özel Bakış Programına katılan Bülent Arınç'tan, Gezen'e cevap.


07.02.2011,17:06:02
VİDEOLAR İÇİN TIKLAYINIZ..

Samanyolu Avrupa Haber müdürü Serdar Donbay'ın sunduğu Özel Bakış Programına katılan Bülent Arınç Bir çok önemli konuya açıklık getirdi.

İNSANLARI GÜLDÜREMEYİNCE BÖYLE YOLLARA BAŞVURUYORLAR

Programda bir sanatçının, “AK Parti'nin oyları yüzde 50 değil, 60 olmalı. Aziz nesin öyle demişti” şeklindeki sözleri hatırlatılan Bülent Arınç ‘Öncelikle söyleyen kişinin sanatçı olup olmadığına bakmak lazım.Şimdi ye kadar insanları güldürüyordu, artık güldüremeyince böyle yollara başvuruyor galiba. Böylesi insanları çıkaranlar da sorumludur. Böylesi lafları söyleyen, toplumun yüzde 60'ını aptal ilan eden sanatçı olamaz. Eleştiri hakarete varmamalı” dedi.
VATANDAŞLARA SOKAĞA İNİN DEMEK BİR PARTİNİN İNTİHARIDIR

Donbay'ın, “CHP'nin halkı soğa çekme çağrısını” sorması üzerine Arınç, “AK Parti yüzde 50'lerde. CHP, AK Parti'nin güçlü iktidarı karşısında bocalıyor. Güçlü bir iktidar var, ama güçsüz bir muhalefet var. Siyasi alanda yenmeyi başaramadıklarını, başka yollarla başarmaya çalışıyorlar. Türk Silahlı Kuvvetleri artık siyasi etkilerden sıyrılmış, anayasal çerçevede kendi görevlerini yapmaktadır. Şimdi yüksek yargıda da durum aynı.CHPbu yolların kapandığını görünce, elinden oyuncağı alınmış çocuk gibi çırpınmaya başlamıştır. Direniş gibi bir çağrı çılgınca. CHP akla zarar şeyler söylüyor. Bütün dünyanın buna tepki göstermesi lazım. Bu şaşkınlıkla söylenmiş bir şey, taban buna destek vermez. Kavga edin, işgal edin demek bir partinin intiharıdır. Bunu söylemek daha çok puan kaybettirecektir” dedi.ARINÇ: ELEKTRONİK POSTA İLE OY SEÇİMLERE YETİŞEBİLİR

Arınç, Yüksek Seçim Kurulu ile birlikte, yurt dışındaki Türklerin oy kullanabilmesinin yollarını aradıklarını kaydetti. Mektupla oyu getirmek istediklerini ancak bunu Anayasa Mahkemesinin iptal ettiğini hatırlatan Arınç, “Belki elektronik posta (e-mail) yoluyla oy kullanmak mümkün olur. Asıl soru, bunun bu seçimlere kadar yetişip yetişmeyeceği” dedi.

VİZE ENGELİNİ AŞACAĞIZ

Özel bakış programında Vize engeline de değinen Arınç, “GüneyAmerikaülkelerine bile vize kolaylıkları sağlanıyor, Türkiye'ye sağlanmıyor. OysaAnkaraAnlaşması gibi anlaşmalarımız var. Vize engelinin izah edilmesi mümkün değil. Her zeminde dile getireceğiz, bu hakkımızı mutlaka alacağız” dedi.

ÇİFTE VATANDAŞLIK KONUSU GÜNDEMİMİZDE

Samanyolu Avrupa ekranlarından canlı yayınlanan Programda Çifte vatandaşlık konusu da sorulan Arınç, 4 Şubat'ta görüştüğü Kuzey Ren Vestfalya (KRV) Uyum Bakanı Schneider'in, çifte vatandaşlıktan yana olduğunu basının önünde söylediğini, ancak federal düzeyde henüz bir hareketin olmadığını kaydetti. Yurt dışındaki Türklerin sorunlarının çözümü için Yurt Dışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı kurduklarını hatırlatan Arınç, tüm sorunların çözümü için burasının çalışmalar yürüteceğini belirtti. Uyumun da kuralları olduğunu bildiren Arınç, “Biz uyumlu bir toplumuz. Kanunlara uyar, aşayışi emin ederiz. Almanya'nın bu insanlar için adımlar atması lazım. Çifte vatandaşlık bunlardan biridir” dedi. Avrupa'da çok güçlü bir Türk medyası olduğunu ifade eden Arınç, “Burada basındaki arkadaşlara, Türkiye'de olduğu gibi sarı basın kartı ve haber desteği vereceğiz. Bugün onların da önerilerini aldık” dedi. AB sürecindeki engellere değinen ve daha önce İngiltere, Portekiz ve İspanya'nın da bu tür engellemelerle karşılaştığını belirten Arınç, Almanya'nın Türkiye ile anlaşma yapıp söz verdiğini hatırlatarak, “Devletleri ayakta tutan ahde vefadır” dedi.

SAMANYOLUHABER.COM