Alenen 'darbe' istediler - Video


Adliye önünde toplandılar, yol kesip, CHP Genel Başkan Yardımcısı Süheyl Batum'un sözleriyle Türk Silahlı Kuvvetleri’ne saldırdılar.


13.02.2011,19:40:12
VİDEO İÇİN TIKLAYINIZ..




Orduya Batum'un darbe çağrısı olarak yorumlanan ifadesiyle "kağıttan kaplan" diyen tutuklu yakınları, Türkiye'yi dehşete düşüren açıklamalar yaptılar.

Milletin gözbebeği Türk Silahlı Kuvvetlerine "Kağıttan Kaplan" hakaretini ilk olarakCHPGenel Başkan Yardımcısı Süheyl Batum'dan duydu kamuoyu. Batum yargıya ve dahası siyasete müdahale etmeyen orduya kızıyordu, sözleri de "darbe çağrısı" olarak yorumlandı.

Aynı sözüTürkiyebir kere daha duydu. Balyoz davası tutuklularının yakınlarından.
Tutuklu Balyoz sanıklarının yakınları Beşiktaş'dakiİstanbulAdliyesi'nin önünde eylem yaptı. OrtaköyBeşiktaşyolunu trafiğe kapattılar, arkalarında oluşan araç kuyruğunu umursamadan.

Tutuklu yakınlarının hedefinde tıpkı Batum gibi "ordu" vardı. Açıkça ordunun Yargı bağımsızlığını hiçe saymasını istiyorlardı. Türk Silahlı Kuvvetlerine Batum'un "darbe çağrısı" olarak yorumlanan o sözleriyle hakaret ettiler.
Adliye önünde açıklama yapan kalabalık bununla da kalmadı. Darbe girişimi suçlamasıyla tutuklanan yakınlarını darbenin hak olduğunu söyleyerek savunmaya kalkanlar oldu.

Korkunç Balyoz darbe planları deşifre olduğunda Türkiye'nin adeta kanı donmuştu. O planları hazırladıkları gerekçesiyle tutuklanan sanıkların yakınları ise tüyler ürpertti.


SAMANYOLU HABER TV