İşte Haberal'ın yeni odası - Video


Ergenekon sanığı Mehmet Haberal'ın 669 gün sonra nakledildiği yeni odasının fotoğrafı ortaya çıktı.


13.02.2011,22:36:12
VİDEO İÇİN TIKLAYINIZ..


İddia edilen ETÖ'nün yöneticisi olmakla suçlanan Mehmet Haberal, tutukluluk şartlarına uymadığı iddialarıyla yapılan baskındabilgisayarbaşında yakalanmıştı. Ayrıca odasında iddiaya göre telsiz düzeneği vardı ve herhangi bir operasyon aşağıdan haber veriliyordu.

Savcılığın talimatıyla cuma günü, Haberal'a yardım ettiği iddiasıyla 4 şahıs gözaltına alınmıştı. Haberal'ın kapısında görevli uzman çavuş ve odasına bakan hemşire ve iki refakatçi bugün de adliyeye sevkedildi.

Bu arada zanlıların neyle suçlandığının detayları da ortaya çıktı. Zanlılar Haberal'a bilgi akışı sağlamakla suçlanıyordu.

Merkez komutanlığında sorgulanan Uzman Çavuş Engin Sağır'ın Haberal'a baskınları önceden haber verdiği öne sürüldü. İkinci zanlı olan hemşirenin ise doktorların arasında gezerek Haberal hakkında yapılan konuşmaları Haberal'a ilettiği iddia edildi.
Merkez Komutanlığına ait minibüsle adliyeye getirilen Uzman Çavuş Engin Sağır örgüte üye olmak suçlamasıyla sorgulandı. Hastane odasında bulunan dizüstü bilgisayar veinternetbağlantısı soruldu.

Yaklaşık iki saat ifadesi alınan Sağır, savcılıkça serbest bırakıldı. Geldiği minibüsle de adliyeden ayrıldı.

Görevli hemşire Şengül Arı ile refaketçiler Erkan Özhun ve Muhammet Hüsrev de Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından adliyeye getirildi. Mahkemeye sevkedilen zanlılara adli kontrol kararı verilerek yurt dışı yasağı konuldu.
Bu arada Haberal'ın sevk edildiği Mehmet Akif Ersoy Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma hastanesindeki odasının da fotoğrafı çıktı. Yeni oda Kardiyoloji'dekinden oldukça farklı. Oda 2 yataklı ancak sadece kendisi kalıyor. Müstakil bir banyosu var pencereleri ise kurşun geçirmez.

İl Sağlık Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada Haberal'ın yatışından itibaren bütün hayati fonksiyonlarının normal olarak devam ettiği belirtiliyor.

SAMANYOLU HABER TV