TÜRKİYE'Yİ ŞOK EDECEK GÖRÜNTÜ - Video


Bir yüzbaşı kendine emanet edilen mehmetçiği canlı hedef tahtası yaptı, tetiğe bastı!


16.02.2011,17:35:23
VİDEO İÇİN TIKLAYINIZ...
Korkunç görüntüler Şırnak Akçay 6. Motorlu Piyade Tugayı Seslice Taburu'nda cep telefonuyla çekildi. Vatan evlatlarının emanet edildiği komutan, iddiaya göre Özel Kuvvetler'de de görev yapmış bir yüzbaşı, Metin Gürcan.

"KOMUTANIM BEN DURAMAYACAĞIM DİYEN VARSA AYRILSIN"

Böyle dedi ve nişan aldı. Namlunun ucunda kendisine emanet edilen askerler var. Güya atış talimi yapıyor. Ama manzara kan donduruyor. Yüzbaşı Metin Gürcan, nişan tahtasının etrafındaki canlara aldırmadan arka arkaya ateş ediyor.

Gürcan bununla da yetinmedi. Adeta canlı hedef tahtası haline getirdiği askerlere sırt çevirdi. Öyle havaya girmişti ki yapacağı hareket kimsenin aklının ucundan bile geçmiyordu.


Yapma dediler ama kimseyi dinlemedi. Eğilerek bacaklarının arasından ardı ardına tetiğe basmaya devam etti. O anlarda komutanın dehşetine maruz kalan askerlerden biri korkudan arkadaşının arkasına saklandı. Diğeri üzerinden geçen kurşunlardan başını eğerek korunmaya çalıştı.

Kendini bilmez komutan 5 el ateş etti. Kurşunlardan dördü hedef tahtasından çıktı. Biri sekti. Neyseki herhangi bir askere denk gelmedi. Peki o kurşun vatan evlatlarından birine isabet etseydi yüreği yanan anne ve babaya eğitim zaiyatı olarak mı açıklanacaktı? Ki böyle açıklandığı da oldu. Olay Elazığ'da yaşanan pimi çekilmiş el bombası sonucu şehit olan 4 askerimizi hatırlattı.

Teğmen Mehmet Tümer er İbrahim Öztürk'ün eline, nöbette uyuduğu gerekçesiyle pimi çekilmiş el bombasını vermişti. Korkunç olayda Öztürk ve 3 mehmetçik el bombasının patlaması sonucu şehit düşmüştü. Bu vahşetin adına da "fırsat eğitimi" denmişti.

samanyoluhaber