Tecavüz protestocusu tecavüzcü çıktı!

M.T., 17 yaşındaki bir kız çocuğuna 2 yıldan bu yana tecavüz ettiği iddiasıyla tutuklandıSiirt'te geçtiğimiz yıl yaşanan tecavüz olaylarını protesto edenlerin başından gelen Siirt Yoksullukla Mücadele Derneği eski başkanı M.T., 17 yaşındaki bir kız çocuğuna 2 yıldan bu yana tecavüz ettiği iddiasıyla tutuklandı. Geçtiğimiz yıl çocuk tecavüzleri ile gündeme gelen Siirt'te son 3 günde 2 kız çocuğu kendilerinden yaşça büyük kişilerin tecavüzüne uğradığı belirlendi.

Siirt'te 2 yıl önce ilköğretim öğrencisi 4 kız çocuğuna tecavüz ettikleri gerekçesiyle 19 kişinin tutuklanması ve Pervari İlçesi'nde öğrencilerin katıldığı tecavüz ve 1 çocuğun öldürüldüğü olaylarını protesto edenlerin başından gelen Siirt Yoksullukla Mücadele Derneği (SİYDER) eski başkanı M.T., (42), tecavüz iddiasıyla gözaltına alındı.

Edinilen bilgilere M.T., 2 yıl önce yardım götürdüğü yoksul evde B.T. isimli 17 bir kızı gördü. Yardım dağıtma bahanesiyle sık sık gittiği evde B.T.'yi bahçe ve araçta tehdit ederek fili livatada bulunduğu iddiası bir vatandaşın 155 polis imdat hattına yaptığı ihbar ile ortaya çıktı. Polis B.T.'yi koruma altın alırken, M.T.,da gözaltına alındı. 17 yaşındaki B.T. psikologlar gözetiminde polise verdiği ifadede, "M.T. yardım etmek için 2 yıldan buyana evimize sık sık gelip özellikle benimle konuşuyordu. Evde kimse olmadığı zamanlarda yardım alıp geliyordu. Evde zorla bana sahip oldu. Ben onunla birlikte olmak istemiyordum ancak beni tehdit ederek yaşanları herkese anlatacağını söyleyip beni bahçe ve araca çağırıp ilişkiye giriyordu. Korktuğum için bu güne kadar kimseye bir şey anlatamadım. Kendisinden şikayetçiyim" dedi.

Küçük yaşta çocuğa tecavüz ettiği iddiasıyla gözaltına alınan eski SİYADER Başkanı M.T., polis sorgusunda susma hakkını kullanarak olayın bir komplo olduğunu öne sürdü. Geniş güvenlik önlemleri altında adliyeye sevk edilen zanlı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı.

Siirt'te 2. vaka ise Alan Mahallesi'nde yaşandı. 75 yaşında Z.B. isimli şahıs komşularının 7 yaşandaki H.K. isimli kızlarının üzerindeki kıyafetleri çıkararak sokakta tecavüze yeltendi. Küçük kızın bağırması ile olay yerine gelen polis Z.B.'yi gözaltına aldı. Z.B. tutuklanarak ceza evine konuldu. 7 yaşındaki kız çocuğu ise koruma altına alındı.


(habertürk)