40 eve helikopter destekli baskın!

İstanbul dün sabah saatlerinde nefes kesen bir operasyona sahne oldu
İnternet üzerinden bazı banka müşterilerinin hesaplarına girerek, kendi hesaplarına para aktarımı yaptıkları öne sürülen 15 kişi dün sabah saatlerinde İstanbul Bilişim Polisi'nin düzenlediği helikopterli operasyonla gözaltına alındı.

4 AYLIK ÇALIŞMAYLA YAKALANDILAR
Bazı banka müşterilerinin haberi olmadan hesaplarından para aktarımı yapıldığı yönündeki ihbarları değerlendiren Bilişim Suçlar Şube Müdürlüğü ekipleri, 4 ay önce konuyla ilgili teknik ve fiziki takip başlattı. Ardından da operasyon için kolları sıvadı. Bileşim Suçlar Şube Müdürlüğü ekipleri, dün sabah ise saat 05.00 sıralarında ise 40 adrese eş zamanlı baskın düzenledi. Baskında aralarında çete liderinin de bulunduğu biri kadın 15 kişi gözaltına alındı. Operasyon için Özel Hareket Şube Müdürlüğü ve Çevik Kuvvet Timlerinden de destek alındı. Gözaltına alınanların üzerleri ile ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda, 2'si dizüstü toplam 5 bilgisayar, 7 cep telefonu, 12 sim kart, çok sayıda CD ve dokümanlar ele geçirildi.

MİLYONLARCA LİRALIK VURGUN
Emniyet Müdürlüğünde sorgulanan zanlıların, internet üzerinden bazı banka müşterilerinin hesaplarına girerek, kendi hesaplarına milyonlarca liralık para aktarımı yaptıkları belirlendi. Olayla ilgili ele geçirilen belge ve dokümanlar polis tarafından incelemeye alındı. Vurgunun boyutunun incelemenin tamamlanmasının ardından ortaya çıkacağı belirtildi. Gözaltındaki zanlıların işlemleri devam ediyor


(habertürk)