Sokak ortasında dehşet!

Eşine 8 kurşun sıkarak öldürdü...


Üsküdar'da bir kadın sabah saatlerinde sokak ortasında kurşun yağmuruna tutuldu. Olay yerinde hayatını kaybeden kadının, eşiyle boşanma davasının 3 yıldır devam ettiği öğrenildi. Saniyeler içinde gerçekleşen cinayet anı bir iş yerinin güvenlik kamerası tarafından görüntülendi.

Cinayet sabah saat 07.40 sıralarında Gümüşsu Caddesi üzerinde meydana geldi. Bir kreşte çalıştığı öğrenilen Arzu Odabaş (43) işine gitmek üzere yolda yürüdüğü sırada bir kişinin kurşun yağmuruna tutuldu. Olduğu yere yıkılan Odabaş, olay yerinde hayatını kaybetti.

Cinayeti işlediği öne sürülen Odabaş'ın eşi, olay yerinin yakınında polis ekiplerince gözaltına alındı. Arzu Odabaş ile eşinin boşanmak üzere oldukları ve davanın 3 yıldır devam ettiği öğrenildi.

Olay yerinde inceleme yapan polis ekiplerinin cinayetle ilgili soruşturması sürerken, öldürülen Arzu Odabaş'ın cenazesi Adli Tıp Kurumu'na götürüldü.
CİNAYETİN ARDINDAN DRAM ÇIKTI
Üsküdar'da sokak ortasında kurşunlanarak öldürülen Arzu Odabaş'ın (43), 2'si üniversitede okuyan 4 çocuğuna "kreşte çalışıyorum" dediği fakat evlere temizliğe gittiği ortaya çıktı. Çocuklarının geçimini sağlamak için gece gündüz çalıştığı belirlenen Odabaş'ın cenazesi otopsi için Adli Tıp Kurumu'na gönderilirken, yakınları, Arzu Odabaş'ın babasının 3 yıldır kayıp olmasından, gözaltındaki damadı Mustafa Odabaş'ı sorumlu tuttu.

Odabaş'ın, kendisini sık sık tehdit ettiği öne sürülen eşinden, "Bana ya da çocuklarıma bir şey yapar" korkusuyla şikayetçi olmadığı öne sürüldü.

Alınan bilgiye göre; 4 çocukları bulunan Arzu-Mustafa Odabaş çifti, boşanmak üzere 3 yıl önce mahkemeye başvurdu. Dava, var olan ev sebebiyle bir türlü sonuçlandırılamadı. Dava devam ederken, ayrı yaşayan çiftin arasında sık sık problemler baş göstermeye başladı. İddiaya göre Mustafa Odabaş, eşini zaman zaman tehdit etti.

2'si üniversitede eğitim gören çocuklarının tüm masraflarını üstlenen Arzu Odabaş, iş bularak çalışmaya başladı. Çocuklarına, üzülmesinler diye bir kreşte yemek yaptığını söyleyen Odabaş, gündelikçi olarak evlere temizliğe gitmeye başladı. Sabah saatlerinde işe gitmek üzere evinden çıkan Odabaş, Üsküdar Gümüşsuyu Caddesi üzerinde kimliği belirsiz bir kişi tarafından kurşun yağmuruna tutuldu. Şahsın olay yerinden kaçmasının ardından yaralı kadın, kaldırıldığı Özel Erdem Hastanesi'nde hayatını kaybetti. Cinayetle ilgili geniş çaplı soruşturma başlatan polis, Arzu Odabaş'ın boşanmak üzere olduğu eşi Mustafa Odabaş'ı şüpheli sıfatıyla gözaltına aldı.

Acı haberi alan Arzu Odabaş'ın çocukları, yakınları ile birlikte Özel Erdem Hastanesi'ne koştu. Odabaş'ın üniversite eğitimi gören oğulları Selim ve Selçuk'u, yakınları teselli etmeye çalıştı. Cenaze, işlemlerin tamamlanmasının ardından Adli Tıp Kurumu'na sevk edildi. Bu sırada Odabaş'ın bir yakını, cenazenin ardından uzun süre gözyaşı döktü.

Bir görgü şahidi, "Silah sesi üzerine dışarıya çıktık. Adam kadını vurdu. Elini kolunu sallayarak kaçtı. Ateş ederken herhangi bir şey söylemedi. Otobüs durağında sanıyorum sivil polis vardı. İnsanlar bağırınca hemen yakaladı. Ben fırından çıktım. Yakındaki hastaneye koştum ve ambulans istedim. Sedye alıp olay yerine geldiler. Kadını hastaneye götürdüler ama hayatını kaybetmiş" dedi.

Çiftin boşanma davasında şahitlik yapan kadın ise, Arzu Odabaş'ın, eşi tarafından tehdit edildiğini öne sürdü. Korktuğu için ismini açıklamak istemeyen kadın, "Ben boşanma davalarında şahitlik yaptım. Bu şahıs, Arzu'nun babasını da yok etti. Arzu kocasından korkuyordu. Arzu'yu tehdit ediyordu. Her gün takip ediyormuş. Korktuğu için savcılığa başvuruda bulunmadı. Biz kendisini uyardık. 'Bana ve çocuklarıma bir şey yaparak' diyerek, korktuğu için herhangi bir girişimde bulunmadı" diye konuştu. Arzu Odabaş'ın babasının, 3 sene önce sabah namazına gitmek üzere evden çıktığı ve bir daha kendisinden haber alınamadığı öğrenilirken, yakınları, yaşlı adamın kaybolmasıyla ilgili Mustafa Odabaş'ı suçladı.


(habertürk)