"Duygusal yakınlık kurduk, sevişmedik!"

Paksoy Holding’in veliahtları hakim karşısında...Boston Üniversitesi mezunu 24 yaşındaki Nazlı Sinem Erköseoğlu’nun havalandırma boşluğundan düşerek yaşamını kaybettiği davada haklarında “kasten adam öldürmek” suçundan müebbet hapis cezası istenilen Paksoy Holging’in veliahtları Mahmut Emre Paksoy ile kardeşi Can Paksoy, dün Beyoğlu 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde hâkim karşısına çıktı. Mahkeme Başkanı Müşteba Özbek’in yaklaşık 100 soru sorarak genç kızın öldüğü gecedeki sis perdesini aralamaya çalıştığı duruşmada Can Paksoy, Amerikanvari bir savunma yaparak “Saygıdeğer başkanım, sayın üyeler, sayın iddia makamı” dedi ve o geceyi anlattı:

"Yatakta bir süre konuştuktan sonra..."

“Amerika’dan geldim. Bir gün sonra kuzenim Berna Paksoy, beni Nazlı Sinem ile karşılaştığım kulübe davet etti. Kuzenim ve arkadaşlarıyla gecenin ilerleyen saatlerine kadar eğlendik, alkol aldım. Kulüpte biri kolumdan tutarak, ‘Sen Can mısın, Cem misin’ diye sordu. ‘Bizi Aydın tanıştırmıştı’ dedi. Birlikte alkol aldık, muhabbet ettik. Gece 3 gibi çıktık. ‘Ne yapalım’ dedim. ‘Sen ne istersen’ dedi. Ağabeyim Emre’yi aradım. Kapıyı açmasını söyledim. Eve geldiğimizde ağabeyim iç kapıyı aralık bırakmıştı. Odama geçtik.” Yatakta bir süre konuştuktan sonra duygusal yakınlaşma yaşadıklarını belirten Can Paksoy, “Sinem üstünü çıkarmadı. Tişört ve şort giydim. Yatağa uzandık, duygusal olarak yakınlaştık. Öpüştük. Ama ben çok alkollü ve yol yorgunu olduğum için sızdım. Sevişmedik. Sinem’in de bu konuda bir ısrarı olmadı” dedi.

‘CİNSEL HAYATIM AKTİF’
Hâkimin, “Neden cinsel ilişki olmadı. Sebebi neydi?” sorusuna ise Can Paksoy, “Aktif bir cinsel hayatım var. Sadece uçak yorgunu ve alkollü olduğum için sızmışımdır. İlişkimiz cinsel ilişki düzeyine gelmeden uyudum. Nazlı Sinem ne yaptı bilmiyorum” yanıtını verdi. Paksoy Kardeşler’i terleten Başkan Müşteba Özbek, Can Paksoy’a “Daireye gittikten sonra yatağa girdiniz. Cinsel ilişki tamamlandı mı yoksa tamamlanmadı mı” dedi. Paksoy’un sızıp kaldığını söylemesi üzerine Başkan Özbek, “Cinsel ilişkinin tamamlanmamasına ne engel oldu” diye sordu.


(habertürk)