Canavar yine yollardaydı!

Tekirdağ, Manisa ve Kütahya’da meydana gelen kazalarda, 11 kişi yaşamını kaybetti. Ölenler arasında 4 de Yunanlı turist bulunuyor


Yunan turistleri taşıyan otobüs şarampole uçtu
Yunanistan’dan aldığı 12 yolcuyu Türkiye’ye getiren sürücü Sadettin Sekmen, (33), dün saat 06.30’da Malkara-Tekirdağ yolu üzerindeki Evran Köyü girişine geldiğinde, gizli buzlanma sebebiyle direksiyon hâkimiyetini kaybetti.

Şarampole savrulan otobüs, 8 metrelik uçuruma yuvarlandı. Kazada, Solakidis Minos, Moysidis Arkmdros, Mitakidis Fofor, Mariradz Sorfra ile Yaşar Demirer hayatını kaybetti. Yaralanan Katip Demir, Tuncer Güler, Maria Vasilus, Paraharatis Pevleti ve Nate Basina, Malkara Malkara Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Kazadan yara almadan kurtulan otobüs şoförü Sadettin Sekman gözaltına alındı. Kaza nedeniyle yaklaşık 5 saat trafiğe kapanan karayolunda uzun araç kuyrukları oluştu.


İşte o korkunç kaza sonrası görütüler için tıklayınız...

Halı saha maçından 2 dönerken can verdiler
Manisa’nın Sarıgöl İlçesi’nde, rampa çıkan Mustafa Arslan yönetimindeki otomobile, Ali Kuysal yönetimindeki frenleri patladığı iddia edilen TIR çarptı.

Kaza sonucu otomobil sürücüsü Mustafa Arslan, Yaşar Şimşek (23) ve Hüseyin Acar (22) olay yerinde can verirken, araçtan yaralı çıkarılan Mustafa Çınar (23) kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Korkunç kazada ölen 4 kişinin, her hafta düzenli olarak yaptıkları halı saha maçından döndükleri öğrenildi. Kazayı hafif yaralı olarak atlatan TIR şoförü Ali Uysal, jandarmaya verdiği ilk ifadesinde, “Frene bastım ama araç durmadı. O an frenin patladığını anladım” dedi.

Öğrenciler öksüz kaldı
Kütahya Çavdarhisar karayolunda, Cengiz Ordukıran’ın kullandığı otomobil, aşırı sürat nedeni yoldan çıktıktan sonra takla atarak tarlaya uçtu.

Kazada araç sürücüsü Cengiz Ordukıran ve öğretmen olduğu öğrenilen Ali Yürekli (50) hayatını kaybetti. Diğer yolcu Kamil Ordukıran ağır yaralı olarak Çavdarhisar Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.


(habertürk)