Canlı yayında ŞOK tehdit - İZLE


AK Partililere 'Bunlar analarını da satarlar' diye yazdıktan sonra gazetecilik hayatından istifa eden ve CHP rozetini takan Oktay Ekşi, Akşam Gazetesi yazarı Nagehan Alçı'yı canlı yayında tehdit etti.AK Partililere 'Bunlar analarını da satarlar' diye yazan ve akabinden önce Hürriyet'ten sonra da Basın Konseyi Başkanlığı'ndan istifa eden ve törenle CHP rozetini takan Oktay Ekşi, Akşam Gazetesi yazarı Nagehan Alçı'yı canlı yayında tehdit etti.

VİDEO İÇİN TIKLA>>

Nagehan Alçıyı yargıyı etkilemekle ve gizli kalması gereken belgeleri açıklamakla suçlayan Ekşi, Alçı'nın 'Bütün bu süreçte analiz yapıyoruz' demesi üzerine 'Bir günde sizleri analiz edecekler, göreceksiniz..' diyerek ŞOK eden bir tehditte bulundu.

Oktay Ekşi'nin 'Sizin anlayışınızdaki gazeteciler, her biriniz kimine beraat veriyorsunuz kimini yargılıyorsunuz. Yaşınıza 48 daha koyarsanız anca bulunduğum yere geleceksiniz. Böyle şey yapılır mı? Ne kadar büyük ayıp...' sözleri üzerine Nagehan Alçı adeta manifesto gibi sözlerle tepkisini dile getirdi:

'Türkiye ilk defa böyle bir süreçle yüzleşiyor. Komutanlar bile gözaltına alınabiliyor. Kimse kayırılmadan yargılanabiliyor. Böyle bir durumda gazeteciler etliye sütlüye karışmasın mı? Bakın ben de eleştiriyorum bazı şeyleri. Ama gazetecilik adı altında ajanlık yapılıyorsa, tetikçilik yapılıyorsa hangi terminoloji buna izin veriyorsa versin ama ben vermiyorum. Siz de bu ülkede itibarı olan gazetecisiniz. Siz de bu ayrımı çok iyi yapmasınız.'

Bu tartışmaların ortasında Yiğit Bulut gazetecilerin gizli servislerle olan bağlantılarını Ekşi'ye sordu. İsrail'e gazetecilik eğitimi almaya giden 7 gazeteciyi hatırlatan Bulut'un sorusuna Ekşi, 'Aldadıltık, özür dilemekten geri kalmadım' demekle yetindi.

Moralhaber