Soner Yalçın'ın Bu Hocası Kim?


Soner Yalçın'ın özel hayatlarla ilgili notlarını aklamak için odatv bugün bir yazıyı yayına koydu. "Hasan Yalçın" denilen şahsın ağzından fişleme notlarını akladığını sanan Oda ekibi çok kritik bir hata yaptılar...Odatv bugün (09.03.2011) “AH HASAN YALÇIN AH” isimli bir haberinde şu satırlara yer verdi.

“Hasan Yalçın'ı tanır mısınız? Soner Yalçın'ın gazetecilik öğretmenidir. 1987 yılında Soner Yalçın'a 2000'e Doğru Ankara bürosunda gazeteciliği öğreten kişidir. Dermiş ki, “Soner mutlaka iyi bir arşivin olması gerekir.” O zamanlar bilgisayar 2000'e Doğru'da yokmuş. Peki arşiv nasıl yapılacak. Ya ajandaya yazacaksın ya da beyaz kağıt kartonlara. Hasan Yalçın beyaz kağıt kartonları kesip biçip, notlar alıp, onu harf sırasına göre dizmesi genç gazeteci Soner Yalçın'ın çok hoşuna gider. Ancak Hasan Yalçın kadar not tutmada titiz değildir; o rasgele ajandalara not alır.”

Odatv, Soner Yalçın'da çıkan özel hayat ile ilgili notları almasının sebebini Hasan Yalçın'dan öğrendiği bir alışkanlık olarak vermiş.

Hasan Yalçın kimdir?

1944 doğumlu, 2002'de ölmüş.

Doğu Perinçek'in arkadaşı, Aydınlık Dergisi'nin İstihbarat Şefi. İşçi Partisi Genel Başkan yardımcısı. 2000'e Doğru Dergisini Perinçek ile bereber çıkaran kişi.

Med TV'de program yapan Yalçın Küçük'ün Öcalan'ın telefon ile bağlandığı programdaki konuklardan. Öcalan'ın ve Yalçın Küçük'ün dostu.

En önemlisi, 1.Ergenekon iddianamesine göre “Ergenekon” dokümanlarının yazarlarından biri.

1.Ergenekon İddianamesi sayfa 56: “Tuncay GÜNEY 2001 yılında yakalandığı zaman kaydedilen ve dosyada bulunan görüntülü anlatımlarında, “ERGENEKON” dokümanıni Veli KÜÇÜK'ün talimatıyla Doğu PERİNÇEK, Hasan YALÇIN, Deniz BİLGE ve emekli Albay Suphi KARAMAN ile birlikte Bilecik'te hazırladıklarını beyan etmektedir.”

İŞTE ERGENEKON İDDİANAMESİNDEKİ O BÖLÜM;Odatv'den çıkan belgeleri, virüs ile açıklamaya çalışanlar, Odatv'nin Soner Yalçın'ın ‘gazetecilik' öğretmeni olduğunu itiraf ettiği Hasan Yalçın'ı biraz araştırsa, Aydınlık'taki, 2000'e doğrudaki yazılarını biraz okusa, bu belgelerin nasıl bir örgütün dokümanları olduğunu daha iyi anlayabilirler.

Olaya Hasan Yalçın-Doğu Perinçek-Soner Yalçın-Yalçın Küçük-Abdullah Öcalan denklemi içinde baksalar tabloyu daha net görebilirler.


HABERVAKTİM