Karayollarında durum!


Karayollarının bazı kesimlerindeki yol yapım ve onarım çalışmaları nedeniyle sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekiyor.Cide-İnebolu yolunun 3-4. kilometrelerindeki patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 06.00-18.00 saatleri arasında yol ulaşıma kapatılıyor.

Tirebolu-Torul yolunun 36. kilometresinde meydana gelen heyelan nedeniyle ulaşım tek şeritten kontrollü sağlanıyor.

TEM Otoyolu'nun Mahmutbey Batı Kavşağı kesiminde viyadük inşaatında kiriş montajı çalışmaları nedeniyle 17 Mart'a kadar 24.00-06.00 saatleri arasında Atatürk Havalimanı'na giden kavşak kolları trafiğe kapatılarak trafik akışı her iki yönden gelen araçlar için İkitelli OSB girişindeki hemzemin kavşaktan dönülerek Atatürk Havalimanı yönüne sevk edilecek.

Zonguldak-Devrek-Mengen yolunun 33-87. kilometreleri arasında muhtelif kesimlerde patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 08.00-19.00 saatleri arasında yol aralıklarla ulaşıma kapatılacak.

İyidere-Ardeşen yolunun Çayeli şehir geçişinde yapılacak olan yaya üstgeçidi çalışmaları nedeniyle 18 Mart'a kadar ulaşım tek şeritten ve kontrollü sağlanacak.

Bozüyük Çevre yolunun 0-1. kilometrelerindeki Hızlı Tren Projesi kapsamında viyadük çalışmaları nedeniyle 16 Mayıs'a kadar sağ ve sol taşıma yolları trafiğe kapatılacak olup, ulaşım servis yolundan verilecek.

Mekece-Bozüyük yolunun 70-72. kilometreleri arasındaki şev destekleme çalışmaları nedeniyle 15 Mart'a kadar sağ taşıma yolu daraltılacağı için sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekiyor.

Mekece-Bozüyük yolunun 31-32. kilometrelerindeki şev destekleme çalışmaları nedeniyle 21 Nisan'a kadar sağ taşıma yolu kapatılarak ulaşım sol şeritten iki yönlü sağlanacak.

Bozüyük Çevre yolunun 9. kilometresinde Kütahya Kavşak Köprüsü'nde bakım çalışmaları nedeniyle 31 Mart'a kadar ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü sağlanıyor.

İnönü-Kütahya yolunun 1. kilometresinde Hızlı Tren Projesi kapsamında VK-30 Viyadüğü'ndeki çalışmalar nedeniyle 30 Mart'a kadar sağ ve sol taşıma yolları trafiğe kapatılacak olup, ulaşım Bozüyük-Kütahya istikametinde servis yolundan sağlanacak.

Bozüyük Çevre yolunun 4-5. kilometrelerindeki Otogar Kavşak Köprüsü genleşme derzlerindeki bakım çalışmaları nedeniyle 15 Mart'a kadar sağ taşıma yolunda şerit daraltması yapılacağından sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekiyor.

Mekece-Bozüyük yolunun 11-12. kilometrelerindeki yol üstyapısındaki bozulmaların düzeltilebilmesi için sol taşıma yolu 26 Mart'a kadar kapatılacağı için ulaşım sağ taşıma yolundan iki yönlü olarak sağlanacak.

Mekece-Bozüyük yolunun 66-67. kilometrelerindeki TCDD tarafından yapılan Hızlı Tren Projesi kapsamında VK-27 Viyadüğü'ndeki çalışmalar nedeniyle 8 Nisan'a kadar sol taşıma yolu trafiğe kapatılacak olup, ulaşım sağ taşıma yolundan iki yönlü olarak sağlanacak.

Ankara-Gerede Otoyolunun TAİ ayrımı ile Akıncı Gişeleri arasındaki Ovaçayı Köprüsü'ndeki derz çalışmaları nedeniyle 17 Nisan'a kadar Ankara-İstanbul istikametinde iki şerit trafiğe kapatılarak ulaşım tek şeritten kontrollü olarak sağlanacak.

TEM Otoyolu Mahmutbey Batı Kavşağı ile Kınalı Kavşağı arasındaki köprü ve viyadüklerde 30 Aralık'a kadar 09.00-17.00 saatleri arasında depreme karşı güçlendirme çalışmaları yapılacağından sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekiyor.

Zonguldak-Ereğli yolunun 54-56. kilometreleri patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 15.00-17.00 saatleri arasında yol ulaşıma kapatılıyor.

Menemen-Manisa yolunun 0-15.kilometreleri arasındaki patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle her gün 14.00-17.00 saatleri arasında yol ulaşıma kapalı olacak.

AA