Saldırı öncesi ve sonrası saniye saniye GPS kayıtlarında
İbrahim Tatlıses'e yapıyan silahlı saldırının detayları ortaya çıkmaya devam ediyor. Saldırıda kullanılan kiralık otomobildeki uydu takip sisteminin saldırı öncesi ve sonrasını saniye saniye kayıt altına aldığı ortaya çıktı. Bir numaralı zanlı Abdullah Uçmak'ın kendi adına kiraladığı otomobilin Pendik'ten hareket ettikten sonra E-5 Otoyolu'ndan gelerek Boğaziçi Köprüsü'nü geçip, Maslak'a geldiği belirlendi. Otomobildeki saldırganlar, biraz oyalandıktan sonrada ise ünlü türkücüyü 19 kilometre hızla giderken ateş açarak vurdu. Ardından da otomobil, 174 kilometre hızla TEM Otoyolu'nu girip Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden kaçak geçiş yaptı.


İŞTE UYDU KAYITLARINA GÖRE SALDIRI ÖNCESİ VE SONRASI
Uydu kayıtlarına göre saldırganlar saat 22.52'de Pendik'ten hareket etti. Saatte 120 kilometre hızla ilerleyen otomobil, E-5 Otoyolu'ndan geldiği Boğaziçi Köprüsü'nden geçti ve Zincirlikuyu Kavşağı'ndan Maslak'a ulaştı. Hacıosman Bayırı Kavşağı'ndan dönüş yapan otomobil, Atatürk Oto Sanayi Sitesi Kavşağı'na yani Nurol Plaza bitişiğine geldi. Bu sırada saatler 23.49'u gösterdi. Saldırganlar bir süre bu kavşakta oyalandıktan sonra otomobil, 40 kilometre hızla 5-6 tur atıp, Tatlıses'in binadan çıkmasını bekledi.

19 KM HIZLA SALDIRI
Saatlerin 00.14'ü gösterdiği anda ise 19 kilometre hızla ilerleyen otomobilden saldırganlar. Tatlıses'in otomobilini yaylım ateşine tuttu. Hızl alan otomobil, Harp Akademiler Komutanlığı önünden geçip Tem Otoyolu'na girdi. TT Arena Stadyumu önündeki üst geçit kavşağından geçip 174 kilometre hızla Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'ne giriş yaptı. Otomobil, OGS olmadığı için kaçak geçiş yaptı. Otomobilin köprünün üzerindeki hızı ise 155 kilometre oldu.

İLK MOLA YAKACIK'TA
Otomobil, Tem Otoyolu'ndan yeniden E-5 Karayolu'na girip, saat 00.33'de Yakacık'a ulaştı. Burada bir adreste ise yaklaşık 5 dakika bekledi. Yeniden hareket eden otomobil saat 01.07'de ise Ömerli Barajı'na kadar yol aldı. Yaklaşık 10 dakikalık oyalanmanın ardından ise Kurtköy'e geri döndü. Olaydan bir gün sonra araç kiralandığı firmaya teslim edildi.

HT/YAŞAM