BDP'li Tuncel'den başkomisere tokat!

Sabahat Tuncel, partisince düzenlenen yürüyüşe müdahale edilmesi üzerine polise böyle tepki gösterdi!


Şırnak'ın Silopi İlçesi'nde Barış ve Demokrasi Partisince (BDP) düzenlenen Nevruz etkinliğinin ardından izinsiz yürüyüş yapan gruba polis müdahalede bulundu. Biber gazı ve tazyikli suyla müdahale sonrası bir başkomiserle tartışan BDP İstanbul Milletvekili Sabahat Tuncel, sinirlenerek görevli başkomiseri tokatladı.

AHT

Şırnak'ın Silopi İlçesi'nde Habur Yolu kenarındaki boş arazide gerçekleştirilen ve BDP İstanbul Milletvekili Sabahat Tuncel'in de katıldığı Nevruz kutlamalarının ardından yaklaşık 2 bin kişi, ilçe merkezinde bulunan Sanat Sokağı'ndaki barış çadırına yürümek istedi. Ancak grup, güvenlik güçlerinin izin vermemesi üzerine yürüyüşe devam etti. Polisin uyarılarına rağmen dağılmayarak, taşlı saldırıda bulunan gruba biber gazı ve tazyikli suyla müdahalede bulundu.
BAĞIRARAK TOKAT ATTI
Bu sırada tazyikli su ile ıslanan BDP İstanbul Milletvekili Sabahat Tuncel, Şırnak merkezden destek kuvvet olarak gelen ve adı öğrenilemeyen görevli bir başkomiser ile tartıştı. Tartışma sırasında sinirlerine hakim olamayan Tuncel, "... ne yapıyorsunuz? Ne yapıyorsunuz, ne yaptınız çocuklara" diye bağırarak görevli başkomisere tokat attı. Bir süre devam eden tartışmanın ardından polis, göstericilere müdahaleye devam etti ve grubu dağıttı.


(habertürk)