OMÜ'de skandal


Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde (OMÜ) Alperen Ocakları'nın standını saldırı düzenlendi.


25.Mart.2011,23:24:58


Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde (OMÜ) Alperen OcaklarıSamsunİl Başkanlığı'nca rektörlükten alınan izin doğrultusunda açılan standa yönelik gerçekleştirilen saldırıda Türk Bayrakları ile Çanakkale Şehitlerini anlatan kitapların yırtılması olayı kınandı.

Alperen Ocakları Samsun İl Başkanı Coşkun Aslan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma etkinlikleri kapsamında OMÜ Rektörlüğü'nden alınan izin doğrultusunda Kurupelit Yerleşkesi'ndeki Fen Edebiyat Fakültesi önünde açılan standın öğle saatlerinde bir grubun saldırısına maruz kaldığı söyledi.

Stant görevlisi 2 arkadaşlarının da söz konusu grup tarafından darp edildiğini ifade eden Aslan, şunları kaydetti:

''Rektörlükten alınan izin doğrultusunda açılan standa yapılan saldırıda Türk Bayrakları ile Çanakkale Şehitlerini anlatan kitapların yırtılması olayını şiddetle kınıyoruz. Üniversitenin özel güvenlik görevlilerinin Cuma vakti olması sebebiyle orada bulunmayışını fırsat bilen yaklaşık 30 kişilik grubun saldırısı sırasında 2 arkadaşımız da çeşitli yerlerinden yaralanmıştır. Olayda stantta bulunan bir miktar para da gasp edilmiştir.''

Alperen Ocakları olarak üniversitelerde çatışma ortamı istemediklerinin de altını çizen Aslan, ''Bizi çatışmaların içine çekmek isteyen provokatörlerin oyununa gelmeyeceğiz. Ondokuz Mayıs Üniversitesi'ndeki olayda da arkadaşlarımız kavgada yer almamış, saldırıya maruz kalmıştır'' dedi.

18 Mart Çanakkale Zaferi'nin yıldönümü nedeniyle OMÜ Rektörlüğü'nden alınan izin doğrultusunda Kurupelit Yerleşkesi'ndeki Fen Edebiyat Fakültesi önünde stant açan Alperenler Ocakları üyesi bir grupla, karşıt görüşlü bir grup arasında tartışma çıkmıştı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine Alperen Ocakları Samsun İl Başkanlığı üyesi 2 kişi yaralanmış, güvenlik güçlerinin müdahalesi sonrasında ise 28 kişi gözaltına alınmıştı.


AA