Maltepe Gülensu İlköğretim Okulunda 6. Sınıf öğrencisi Ferdi İşlar (13) Fen Bilgisi öğretmeni Erdal Ö. tarafından, palyaçoya "güldüğü" gerekçesiyle yumruklandı.

İstanbul Maltepe'de altıncı sınıf öğrencisi Ferdi İşlar, tiyatro gösterisinde palyaçoya kahkahalarla gülünce neye uğradığını şaşırdı. Yerinden fırlayıp uçarcasına üzerine atlayan öğretmenin yumruğu ile burnu kırılan çocuk, kanlar içinde kaldı. Talihsiz olay Gülensu İlköğretim Okulu'nda pazartesi günü meydana geldi. Sabah saatlerinde okula gelen tiyatro grubunun sınıfta bulunduğu sırada Ferdi İşlar, iddiaya göre palyaçoya fazla gülünce, 35 yaşındaki Fen ve Teknoloji dersi öğretmeni Erdal Ö. yumruğu patlattı.

BURUN KEMİĞİ KIRILDI

Kanlar içinde kalan çocuk Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Burnunda çatlak tespit edilen çocuğa 4 gün rapor verildi. Aile olayın ardından polise şikayette bulundu.

NASIL YAPAR?

Geceyi hastanede geçirdiğini anlatan baba Gıyasettin İşlar, okul yönetiminin ilgisizliğinden şikayet ederek, "50 metre uzaklıktaki sağlık ocağına bile götürmemişler. Ben alıp hastaneye götürdüm. Bunlar nasıl öğretmen? Eşim çocuğun halini görünce fenalaştı. Bir öğretmen bunu nasıl yapar" diye sordu.

BEN DE ANLAMADIM
Gözaltına alınan öğretmen Erdal.Ö, öğrencisini dövmediğini söyledi. "Aniden başını eğdiği için arkadaşının eline çarptı. Nasıl olduğunu ben de anlamadım" diye ifade verdi. Öğretmen, serbest bırakıldı. Milli Eğitim Müdürü Faik Kaptan, "Arkadaşın ailevi problemi varmış, o yüzden biraz agresif davranmış" derken Kaymakam Ahmet Okur da soruşturma açıldığını bildirdi.

haber365.com