Cihaner itirafları sıraladı - Video


Ergenekon sanığı "İlhan Cihaner" duruşma çıkışında hakkında çıkan görüntüleri değerlendirdi.


08.Nisan.2011,23:45:09
VİDEO İÇİN TIKLAYINIZ..
Ergenekon sanığı İlhan Cihaner'in Yargıtay'da görülen davası, 6 mayıs tarihine ertelendi. Cihaner duruşma çıkışında hakkında çıkan görüntüleri değerlendirdi. Kendisini gözaltına almak isteyen savcıya kafa atmak istediğini belirten Cihaner "Direnseydim farkı sonuçlar ortaya çıkardı" dedi.Ergenekonsanığı, hukukçuların tepkisini çeken özel sorgu odasını kendisinin yaptırdığını da kabul etti.Görüntülerdeki zapt edilmeye çalışılan kişi, Ergenekon sanığı eski savcı İlhan Cihaner. Yanındakiler ise mahkeme kararı gereği gözaltı kararını uygulamak zorunda olan polisler.

Cihaner direniyor. Polisler ise mahkeme kararını uygulamak zorunda oldukları için götürmeye çalışıyor.

Bu fotoğraflar ise Ergenekon sanığı Cihaner'in kurduğu özel sorgu odasına ait. Yasaya ve insan haklarına aykırı olduğu iddia edilen oda, Cihaner'in özel dizaynı...

"DİRENSEYDİM FENA OLURDU"

Ergenekon sanığı Cihaner, bütün medyada yer alan görüntülere yine "eşkıyalık" dedi. Mahkeme kararını uygulamak isteyen polislerin de savcıların eşkıya olduğunu söyledi. "Direnmedim ama direnseydim kötü şeyler yaşanırdı" diye de ekledi.

Cihaner'i götürmek isteyenlerden biri de yasa gereği savcıydı. Cihaner, "Eğer savcı olduğunu bilseydim ona kafa atardım, atamadığıma pişman oldum" dedi.

SORGU ODASINI KABUL ETTİ

Ergenekon sanığı, hukukçuların tepkisini çeken özel sorgu odasını da kabul etti.

Görüntülerin ve fotoğrafların haber kaynağı olan "Ergenekon Fay Hattında Erzincan" adlı kitapta, şok bir iddia daha var. Kitapta, Cihaner'in cezaevinde tutuklu bulunduğu dönemde gece dışarı çıkığı iddia ediliyor. Cihaner, iddiayı bir ironiyle cevapladı.

SAMANYOLU HABER TV