İnsanları böyle sömürüyorlar - Video


Beyoğlu'nda insanların duygularını sömürerek dilencilik yapan bir şahsın iki farklı hali bu kadar da olmaz dedirtti.


09.Nisan.2011,15:22:21
VİDEO İÇİN TIKLAYINIZ...

Dilencilik yapmadığı sıralarda normal insanlar gibi yürüyen şahıs, dilencilik yapmaya başlayınca birden el ve ayağının şeklini değiştirerek sakat numarası yapıyor.

Taksim meydanı, İstiklal Caddesi ve çevresi insanların duygularını sömürerek dilencilik yapanlardan geçilmiyor. Cihan kameralarına takılan bir görüntü, sakat numarası yapan dilencinin foyasını ortaya çıkardı. İsmi öğrenilemeyen dilenci şahıs, insanlardan para istemeye başlamadan birkaç dakika önce sapa sağlam bir şekilde yürüyor, hatta bir simitçide çay içip dostlarıyla sohbet ediyor. Dilencilik mesaisine başladığı sırada aynı şahsın sağlıklı halinden eser kalmıyor.

İstiklal Caddesi'nde, sakat numarası yaparak dilenenlerin yanı sıra aynı numarayı yaparak sokak satıcılığı yapanlar da dikkatlerden kaçmıyor. Yine Cihan kamerasına yansıyan başka bir görüntüdeki şahıs, bunun tipik bir örneği. Taksim meydanından İstiklal Caddesi'ne doğru yürüyen sokak satıcısı elindekileri satmaya başlamadığı için sağlıklı bir şekilde yürümeye devam ediyor. Ancak caddenin bir kenarında yara bandı ve benzeri ürünleri satmaya çalışan şahıs ayağında sorun varmış gibi sakat numarası yaparak insanlara karşı kendini acındırmaya çalışıyor. Şahsın durumunun kötü olduğunu düşünen vatandaşlar ise yardım amaçlı bu şahıstanalışverişyapıyor.CİHAN