Erdoğan, genel merkezde sabahlayacak


Son bir haftadır program yapmayan ve kurmayları ile birlikte adeta aday belirleme kampına giren Başbakan Erdoğan, saat 11.30'da parti genel merkezine gelerek bugünkü liste belirleme çalışmalarına başladı.


10.Nisan.2011,13:42:21


Başbakan Erdoğan ve 10 kurmayından oluşan üst komisyonun, ilk olarak mevcut milletvekillerinin listesi üzerinde çalıştığı ve başta büyükşehirler olmak üzere birçok ilde adayların büyük ölçüde belirlendiği ifade ediliyor.

Mevcut vekillerin yeniden listeye girip girememelerinde grup başkanvekillerinin 'devamlılık durumları, kritik oturumlara katkıları, illerdeki durumları' ile ilgili hazırladıkları değerlendirmelerin göz önünde bulundurulduğu belirtiliyor. İlk defa aday olanlarda ise, yine illerde yapılan anketler ve mülakat sonuçları değerlendiriliyor. Tüm bu çalışmalar Başbakan Erdoğan'ın talimatlarıyla büyük bir gizlilik içinde yürütülüyor.

CHP'nin aksine partiye giriş çıkışlar serbest olmasına karşın, aday belirleme çalışmalarının yapıldığı katlara geçişlere izin verilmiyor. Başbakan Erdoğan'ın, kurmaylarına hiç kimsenin hatta milletvekillerinin bile telefonlarına yanıt vermemeleri konusunda uyarı yaptığı belirtiliyor. Kesin aday listelerinin yarın saat 17.00'ye kadar YSK'ya teslim edilmesi zorunluluğu nedeniyleBaşbakan Erdoğanve kurmaylarının bu gece parti genel merkezinde sabahlayacağı bildirildi.

İHA