İlköğretim Okulu'nda kan aktı!

Adana'da bir ilköğretim öğrencisi, kendisini tehdit ettiğini ileri sürdüğü sınıf arkadaşını okul bahçesinde bıçaklayarak yaraladı


Adana'da bir ilköğretim öğrencisi, kendisini tehdit ettiğini ileri sürdüğü sınıf arkadaşını okul bahçesinde bıçaklayarak yaraladı.

Edinilen bilgiye göre, merkez Seyhan ilçesi, Ova Mahallesi'ndeki Seyhan Belediyesi İlköğretim Okulu 8-B sınıfında okuyan H.B. (14), sınıf arkadaşı F. S.'yi (14) sürekli "Ne bakıyorsun, neden burada oturuyorsun, burada gezme, bana bakma" diyerek baskı kurup ve tehdit etmeye başladı. İddiaya göre, bu sabah da okula gelen H.B. bahçede arkadaşlarıyla sohbet eden F.S.'nin yanından geçerken "Bana ne bakıyorsun, bana öyle bakamazsın" diyerek F.S.'ye bağırmaya başladı. Bunun üzerine iki arkadaş arasında tartışma çıktı. Tartışma kısa sürede kavgaya dönüşünce F.S., yanında taşıdığı bıçakla H.S.'yi karnının 3 yerinden bıçaklayıp aynı mahalledeki evlerine kaçtı.

Bıçağı da evlerinin bahçesine attı. Bu sırada öğretmenler yaralı öğrenciyi özel bir tıp merkezine götürürken olayla ilgili inceleme başlatan polis F.S'yi evlerinde gözaltına aldı. F.S. attığı bıçak da bahçede bulundu.

Şakirpaşa Polis Merkezi ekipleri, F.S.'yi Adana Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü'ne götürdü. Yaralı öğrenci ise özel tıp merkezinde ilk müdahalesi yapıldıktan sonra Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.


(habertürk)