Kırtasiyeyi göz göre göre oydular - Video


Bilecik'te bir kırtasiyeyi soyan hırsızlar, güvenlik kamerasına takıldı.


17.Nisan.2011,12:25:29
VİDEO İÇİN TIKLAYINIZ..

Kamera kayıtlarını inceleyen Bilecik Polisi, hırsızların peşine düştü.
Bilecik'in Tepebaşı mevkiinde bulunan bir kırtasiyeye gelen 2 hırsız, dükkanın içini inceledikten sonra işyeri sahibiyle bir süre görüştü. İhaleye gireceklerini belirten hırsızlar, çok sayıda dosya klasörüne ihtiyaç duyduklarını söylediler. İşyeri sahibinin depoya inmesinin ardından hırsızlar hem diğer çalışanları oyaladı hem de kırtasiye ürünlerini çaldı. Kalem kutularını montuna saklayan hırsızlar, yaklaşık 750 liralık kalem çalarak, işyeri sahibi gelmeden 'fatura bilgilerini alıp gelelim' diyerek dükkandan ayrıldılar.

Depodan dönerken, durumdan şüphelenen ve dükkana gelir gelmez hemen güvenlik kamerası kayıtlarını inceleyen uyanık işyeri sahibi, durumu polise bildirdi. İşyeri sahibi, aynı zamanda Bozüyük ilçesindeki kırtasiye dükkanlarını arayarak durumu haber verdi.

Bozüyüklü kırtasiyeciler eşkale uyan 2 şahsın gelip çok ucuz fiyata kendilerine mal satmak istediklerini ancak kendilerinin almadıklarını söylediler. Kamera kayıtlarını inceleyen ve işyeri sahibinin ifadesini alan polis, hırsızların peşine düştü.

samanyoluhaber