Gaziantep' in İslahiye İlçesi Devlet Hastanesi'nin kalorifer dairesinde çıkan yangın paniğe neden olurken, hastalar 100 metre mesafedeki ilçe emniyet müdürlüğüne nakledildi.


Yangın, İslahiye Devlet Hastanesi kalorifer dairesinde elektrik kontağından çıktı. Hastane görevlilerinin duman ve yangın kokusunu fark etmesi üzerine durumu polis ve itfaiye ekiplerine haber verdi. Hastanenin servislerinde yatan 51 hasta, sağlık görevlileri ve polislerin yardımıyla hastaneye 100 metre mesafede bulunan ilçe Emniyet Müdürlüğü binasına götürüldü. Hastalar burada koridor, bekleme salonu ve nezarethaneye yerleştirilerek, hemşire ve doktorlar tarafından kontrol altına alındı. Olay yerine kısa sürede ulaşan itfaiye ekipleri yangını yarım saat içerisinde kontrol altına alarak soğutma çalışmalarına başladı.

Hastane Başhekimi Opr. Dr. Lütfi Mutlu, Hastanedeki genel durum hakkında bilgi aldıktan sonra ilçe emniyet müdürlüğüne taşınan hastaların yanına giderek, durumları hakkında bilgi aldı. Mutlu, yardımlarından dolayı personeline ve polis ekiplerine teşekkür etti. Hastane'deki yangının kontrol altına alınmasının ardından emniyet müdürlüğüne taşınan hastalar sağlık personeli kontrolünde tekrar hastaneye götürüldü. Dumandan etkilenen hasta ve personele yoğurt servisi yapılırken, çıkan yangınla ilgili soruşturma başlatıldı.


365haber.com