Kağıthane'de bir banka şubesi önünde patlama meydana geldi. Bombayı bıraktığı iddia edilen bir kişi, kaçmaya çalışırken polis tarafından yakalandı.


İddialara göre, Çağlayan Vatan Caddesi 45 numarada bulunan bir banka şubesinin önüne kimliği belirsiz kişiler tarafından bomba bırakıldı. Maskeli iki kişi, "bomba var" diyerek kaçmaya başladı. Olay yerinden uzaklaşan vatandaşlar, durumu hemen polise bildirdi. Banka önüne bırakılan bomba büyük bir gürültüyle patladı. Şişli Emniyet Müdürlüğü Önleyici Hizmetler Amirliği'ne bağlı ekipler, olayın faili olduğu iddia edilen Şahin Akgül (24) isimli şahsı kaçmaya çalışırken yakaladı. Gözaltına alınan zanlı, Çağlayan Polis Merkezi Amirliği'ne götürüldü.

Olay yerini emniyet şeridiyle kapatan polis ekipleri, bankanın önüne bırakılan afişin altında bir şüpheli paketin daha olduğunu fark etti. Bunun üzerine bomba uzmanı ekiplerin olay yerine gelmesi beklendi. Özel kıyafetlerini giyen bomba uzmanı, sinyal önleyici jammer cihazını da devreye sokarak paketi inceledi. Paketin, bomba süsü verilmiş bantlı kağıt olduğu anlaşıldı. Olay yeri inceleme ekipleri de detaylı delil araştırması yaptı.

Patlamaya sebep olan bombanın türü, yapılan incelemenin ardından ortaya çıkacak. Polisin olayla ilgili soruşturması sürüyor

haber365