Ermeni asıllı asker toprağa verildi - Video


Batman'da, kaza kurşunuyla hayata veda eden Ermeni asıllı Mehmetçik Sevak Şahin Balıkçı, İstanbul Surp Vartanans Kilisesi'nde düzenlenen ayin sonrasında toprağa verildi.


27.Nisan.2011,20:23:57
VİDEO İÇİN TIKLAYINIZ..

Vatani görevini yaptığı Batman'da, terhisine 3 hafta kala kaza kurşunuyla öldürülen Ermeni asıllı Sevak Şahin Balıkçı son yolculuğuna uğurlandı.

Vatani görevini yaparken hayata veda ettiği için protokol gereği şehitlik rütbesiyle uğurlanan Mehmetçik için Feriköy'de bulunan Ermeni Surp Vartanans Kilisesi'nde ayin düzenlendi.

Ayine, şehidin babası Garabet Balıkçı, Ani Balıkçı, nişanlısı Velani Kumriyan ve yakınlarının yanı sıra Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Hrant Dink'in eşi Rakel Dink ve çok sayıda kişi katıldı.GenelkurmayBaşkanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı veİstanbulBüyükşehir Belediye BaşkanıKadir Topbaşise ayinin yapıldığı kiliseye çelenk gönderdi.

Sevak Şahin Balıkçı'nın Türk bayrağına sarılı tabutuna sarılan nişanlısı Velani Kumriyan, gözyaşlarına boğuldu. Genç kızı yakınları teselli etti. Balıkçı'nın anne ve babası da cenaze töreni boyunca gözyaşlarına hakim olamadı. Kilisedeki törene katılan Egemen Bağış ve Mustafa Sarıgül, Sevak Şahin Balıkçı'nın ailesine taziyelerini iletti. Ayinin ardından şehidin Türk bayrağına sarılı tabutu kiliseden çıkartılarak, toprağa verilmek üzere Şişli Ermeni Mezarlığı'na götürüldü.

İHA