Anne ile üç kızına vahşi infaz!

"Eşimi ve çocuklarımı öldürmüşler, acele gelin"Gaziantep'te anne ve üç kızı evlerinde kafalarından tabancayla vurularak öldürüldü.


Video için tıklayınız...

Anne Gül Aksoy (35) ile kızları 14 yaşındaki Melisa, 8 yaşındaki ikizleri Melike ve Kader'in ölümüyle ilgili baba ile babanın kavga ettiği belirtilen bir kişi gözaltına alındı, ancak ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı. Ailenin 17 yaşındaki kızı Gizem'in ise babasıyla sık sık tartıştığı için dedesinde kalması nedeniyle katliamdan kurtulduğu ortaya çıktı. Öldürülen anne Gül Aksoy'un, bir hafta önce kocasını "Sahte ehliyet yapıyor" diyerek polise şikayet ettiği, kocanın ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldığı öğrenildi. Konak Mahallesi 40 Nolu sokak içerisinden silah sesleri gelmesi üzerine saat 03.30 sıralarında vatandaşlar polise ihbarda bulundular. İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, ruhsatlı tabancası ile ateş ettiği öğrenilen Cuma Ayhan ile birkaç gün önce alacak meselesi yüzünden kavga ettikleri öğrenilen Adem Aksoy'u ifadelerini almak üzere polis karakoluna götürdüler. Karakolda Cuma Ayhan hakkında "meskun mahalde ateş etmek"ten işlem yapılarak serbest bırakıldı. Adem Aksoy da birkaç gün önce kavga ettiği Ayhan'dan şikayetçi olduğu için ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı. Saat 06.00 sıralarında evine dönen Adem Aksoy, uzun süre uğraşmasına rağmen kapıyı açamayınca, camını kırıp kapıyı açarak evine girdiğinde karısını ve üç çocuğunu kanlar içerisinde yataklarında yatarken buldu. Sokağa fırlayarak, "Yavrularım öldü. Yardım edin" diye bağıran Adem Aksoy'un feryatları üzerine dışarı çıkan komşular polise ihbarda bulundu. Olay yerine gelen polis ekipleri, anne Gül Aksoy (35) ile çocukları 14 yaşındaki Melisa, 8 yaşındaki ikizler Melike ve Kader'in başlarından kurşunlanarak öldürüldüğünü belirledi. Polis, evin çevresinde geniş güvenlik önlemi alırken, sahtecilik suçundan yattığı cezaevinden yaklaşık iki ay önce çıktığı belirtilen baba Adem Aksoy (42) ve Cuma Ayhan (49) gözaltına alındı. Anne ve üç kızının cesetleri olay yerinde yapılan incelemelerin ardından otopsi yapılmak üzere Avukat Cengiz Gökçek Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

DEDESİNDE KALAN GİZEM KURTULDU

Ailenin kısa bir süre önce nişanlandığı öğrenilen 17 yaşındaki kızı Gizem'in, babası ile sık sık tartıştığı için dedesinin yanında kalması nedeniyle katliamdan kurtulduğu ortaya çıktı. Annesi ve üç kardeşinin cenazelerinin götürülmesini yaşlı gözlerle izleyen genç kızı yakınları ve komşuları teselli etmeye çalıştı.

BABA SERBEST

Emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği'nde sorgulanan baba Adem Aksoy, karısını ve kızlarını kendisinin öldürmediğini, sabah eve geldiğinde cesetleri bulduğunu söyledi. Sorgusu sırasında fenalık geçiren Aksoy, ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakıldı. Evinde ruhsatsız tabanca bulunan Adem Aksoy'la ilgili eşi Gül Aksoy'un bir hafta önce sahte ehliyet yaptığı iddiasıyla şikayette bulunduğu ve Adem Aksoy'un emniyette ifade verdiği öğrenildi. Cuma Ayhan'ın ise sorgusunda gece Aksoy'un evinin önünde ateş ettiğini ve olay yerinden uzaklaştığını, anne ve üç kızının öldürülmesi ile bir ilgisinin olmadığını söylediği bildirildi. Ayhan da ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakıldı.

MELİSA KLİPTE OYNAMIŞ
Kalorifer tamircisi Adem Aksoy'un bir süredir işsiz olduğu, Gül Aksoy'un evlere temizliğe giderek ailesine katkı sağlamaya çalıştığı, ailenin geçen yıl Adana'dan Gaziantep'e geldikleri, yaklaşık 5 ay önce de oturdukları eve taşındıkları belirtildi. Öte yandan öldürülen 14 yaşındaki Melisa'nın yerel sanatçı Mehmet Sadıç'ın "Bak Yine Sensiz" adlı şarkısının klibinde oynadığı ortaya çıktı. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.(habertürk)