Silopi'de polise saldırı

Şırnak’ın Silopi İlçesi’ndeki Polisevi’nin arka tarafındaki nöbet kulübesi dün saat 22.00 sıralarında uzun namlulu silahlarla saldırıya uğradıPKK’lı teröristlerin açtığı ateşte, kulübede bulunan 2 polis yaralandı. Yaralı polisler Silopi Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Ancak ağır yaralı olan polislerden biri dün gece, diğeri ise bu sabah şehit oldu.

Saldırı üzerine Silopi’nin tüm giriş çıkışları tutuldu. Yaya olarak kaçtıkları belirtilen teröristleri yakalamak için operasyon başlatıldı. İçişeri Bakanı Güneş ise teröristleri yakalamak için geniş çaplı operasyonların başladığını açıkladı.
BAŞBAKAN'DAN BAŞSAĞLIĞI
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Silopi'deki polis noktasına saldırıda bir polis memurunun şehit olması nedeniyle İçişleri Bakanı Osman Güneş'e başsağlığı mesajı gönderdi.

Başbakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre, Başbakan Erdoğan, Şırnak'ın Silopi ilçesinde teröristlerin saldırısı sonucu bir polis memurun şehit olması ve bir polis memurunun yaralanması nedeniyle İçişleri Bakanı Osman Güneş'e bir başsağlığı mesajı göndererek üzüntülerini bildirdi ve yaralı polis memuruna acil şifalar diledi.


(habertürk)