Şahin net konuştu - Video


Meclis Başkanı "Mehmet Ali Şahin" siyaseti çirkin tuzaklarla kıskaca almaya çalışanlara dikkat çekti.


23.Mayıs.2011,22:40:06
VİDEO İÇİN TIKLAYINIZ...

Şahin, ''Türkiye'de bunu yöntem olarak benimsemiş çeteler var'' diyerek Ergenekon'u işaret etti.Asker, bürokrat, gazeteci, din adamı, yargı mensubu...Ergenekonsoruşturması çerçevesinde ele geçen belgeler Türkiye'de bir çok meslek grubu ve kurum çalışanının fuhuş tuzağına düşürüldüğünü ortaya çıkardı. İddiaya göre örgüt Deniz Kuvvetlerinde sırf bu iş için bir ekip bile kurmuştu.

Terfi edecek askeri de, bürokratı da, savcı ve hakimi de onlar belirliyordu. İstemediklerini, kasetleri piyasaya sürerek tasfiye ettiler. TıpkıMHPyöneticileri gibi.

Son kaset skandalları da birilerinin siyaseti şekillendirme çabası olduğunu gözler önüne serdi. Daha önce de aynı oyunCHPeski Genel Başkanı Deniz Baykal'ı saf dışı etmek için de kullanılmıştı.

Ona yapılan operasyonun ipuçları da Ergenekon bağlantılı olduğu iddiasıyla baskın yapılan Oda TV'den çıktı. Varan-1'le safdışı bırakılan Baykal için Varan-2 şantajı'ndan bahsediliyordu.

Meclis BaşkanıMehmet Ali Şahinde buna dikkat çekti. Kanal 7'deki Başkent Kulisi Programında konuşan Şahin, ''Türkiye'de bunu yöntem olarak benimsemiş çeteler var'' dedi. Ergenekon'u işaret etti. Şahin'in bu cevabını da Hürriyet Gazetesi de Manşete taşıdı.

Şahin kasetlerle ilgili Ak Parti'nin suçlanmasına da cevap verdi. Hiç birşey göründüğü gibi değil. dedi.

SAMANYOLU HABER TV