+ Konu Cevapla
1 den 2´e kadar. Toplam 2 Sayfa bulundu

Yazıcıoğlu kazasında 'uğultu' şoku

 GÜNCEL HABERLER Katagorisinde ve  Türkiyeden Haberler Forumunda Bulunan  Yazıcıoğlu kazasında 'uğultu' şoku Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  Selametle... KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Apr 2008
  Mesajlar
  9.262
  Blog Yazıları
  46
  Tecrübe Puanı
  107375007

  :okur: Yazıcıoğlu kazasında 'uğultu' şoku

  Yazıcıoğlu kazasında 'uğultu' şoku


  'Uğultular halinde sesler duydum. Jandarma oraya ilk gün gitti. Bilenler bir şekilde bir gün konuşacak'


  27.Mayıs.2011,12:23:41


  MerhumBBPlideri Muhsin Yazıcıoğlu'nun hayatını kaybettiği helikopter kazasının üzerindeki iddialara bir yenisi eklendi.

  BBP'li Sivas Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Avcı, kazada ölen BBP Sivas İl Başkan Yardımcısı Yüksel Yancı'nın telefonunun olaydan yaklaşık 7.5 saat sonra açıldığını söyledi. Avcı, "Akşam saatleri Yancı'yı aramalarım devam etti ve telefon çalmaya başladı, kimse cevap vermedi. 23.00 sularında tekrar aradım ve telefon açıldı. Uğultular halinde sesler duydum; ama Yüksel'in sesi değildi. Tabiat sesi de olabilir belki ama uğultuları kesin olarak duydum. Bugüne kadar hiç aklımdan çıkmayan bir durumdur bu. Bunun üzerine 24 Nisan 2009 tarihinde Sivas Emniyeti'nden ifade vermem için çağırdılar. Oraya gittiğimde benim gibi Yüksel'i arayıp aynı durumu yaşayan üç dört kişinin de ifade verdiğine şahit oldum." dedi. Yüksel Yancı'nın eşi Pakize Yancı da akrabası Gülsen Sezgin'in, yanında eşini aradığını ve telefona çıkan kişinin "Size bilgi veremeyiz, tekrar aramayın." dediğini açıkladı. Pakize Yancı, kazada ölen eşinin;Ergenekondavasına yönelik Muhsin Yazıcıoğlu'nun söylemlerinin zamanlamasının yanlış olduğunu ve bu yüzden Yazıcıoğlu'nun tehdit aldığını söylediğini kaydetti.

  GMS ŞİRKETİNİN KAYITLARI GÖRÜŞMEYİ DOĞRULUYOR

  25 Mart 2009 tarihinde öğleden sonra ajanslara 'içinde Muhsin Yazıcıoğlu'nun da bulunduğu helikopter düştüğü' haberi geldi. O andan itibaren televizyonlar yayınlarını kesip kazayla ilgili gelişmeleri aktardı. Helikopterde bulunanların yakınları ise helikopterin içinde bulunan BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, Sivas İl Başkanı Erhan Üstündağ, İl Başkan Yardımcısı Yüksel Yancı, Belediye Meclis üye adayı Murat Çetinkaya, pilot Kaya İstektepe ve Gazeteci İsmail Güneş'e telefonla ulaşmaya çalışmıştı. Fakat kimse ulaşamamış sadece Gazeteci İsmail Güneş'in 112 Acil ile yaptığı telefon görüşmesi ekranlara yansımıştı. Enkaza olaydan üç gün sonra çevrede bulunan köy sakinlerinin ulaşması ise suikast şüphelerini beraberinde getirmişti. Kazanın üzerinden iki yıldan fazla bir zaman geçti. Ancak bugüne kadar suikast iddiası üzerine çok fazla yazılıp çizilse de bu varsayımları doğrulayacak bir bilgi elde edilemedi. Cihan Haber Ajansı (Cihan) helikopter kazasının sır perdesini aralayacak önemli bir bilgiye daha ulaştı. Buna göre kazada hayatını kaybeden Yüksel Yancı'nıncep telefonuhelikopterin düştüğü gün saatler 22.54'ü gösterirken arandı ve telefonu açıldı. Arayan kişi, şu an Sivas Belediye Başkan Yardımcısı olan Mehmet Avcı idi. Avcı, 12 saniye boyunca telefonun açık kaldığını belirterek kulağına uğultuların geldiğini söyledi. Nitekim GSM şirketinden alınan ayrıntılı telefon dökümleri de Avcı'yı doğruluyor. Cihan'a konuşan Mehmet Avcı, o gün yaşadıklarını anlatırken, kaza ile ilgili çarpıcı iddialarda ulundu.

  Avcı'nın yaşadıklarının bir benzerinin Yüksel Yancı'nın akrabalarından Gülsen Sezgin'in başından da geçtiği ortaya çıktı. Sezgin, Mehmet Avcı'dan 4 dakika sonra Yüksel Yancı'yı aradı. Sezgin'in telefonunu açan 35-40 yaşlarında olduğunu tahmin edilen bir erkek, "Size bilgi veremeyiz, tekrar aramayın." cevabı verdi. Hâlbuki otopsi tutanaklarında helikopterde bulunanların o saatte hayatta olmadığı ifade ediliyor.

  'UĞULTULARI DUYDUM, KARŞIMDA MUHATAP BULAMADIM'

  Sivas Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Avcı, uzun aramalar sonucunda Yüksel Yancı'nın cep telefonunun açıldığını, uğultu halinde sesler duyduğunu; fakat bir muhatap bulamadığını söyledi. Avcı'nın bu iddiasını, abonesi olduğu GSM şirketinin, 2009 Mart dönemine ait konuşma detay belgesi de doğruluyor. Ayrıntılı telefon dökümünde, 25 Mart 2009 saat 22.54'te Yancı'nın telefonuyla 12 saniyelik görüşme yapıldığı görülüyor. Mehmet Avcı, konuyla ilgili emniyete sadece kendisinin ifade vermediğini belirtti. Avcı, 25 Mart 2009 tarihinde yaşadıklarını şöyle anlattı: "Helikopterin düştüğünü duyar duymaz BBP il merkezine gittik. Yoğun bir kalabalık vardı ve herkes helikopterdeki arkadaşlarımızı arıyordu. Ben rahmetli Genel Başkanımızı aramadım. Çünkü 'Türkiye geneli aranıyordur' zaten diye düşündüm. Önce İl Başkanımız Erhan Üstündağ'ı aradım, ulaşamadım. Sonra Yüksel Yancı'yı birkaç kez aradım ulaşamadım. Akşam saatleri Yancı'yı aramalarım devam etti ve telefon çalmaya başladı, kimse cevap vermedi. 23.00 sularında tekrar aradım ve telefon açıldı. Uğultular halinde sesler duydum; ama Yüksel'in sesi değildi. Tabiat sesi de olabilir belki ama uğultuları kesin olarak duydum. Karşı taraftan anlaşabileceğim cümle, kelime duymadım. Kısa süren böyle bir süreç yaşadım. Sonrasında ise defalarca aramama rağmen Yüksel Yancı'ya ulaşamadım. Bugüne kadar hiç aklımdan çıkmayan bir durumdur bu. Bunun üzerine 24 Nisan 2009 tarihinde Sivas Emniyeti'nden ifade vermem için çağırdılar. Oraya gittiğimde benim gibi Yüksel'i arayıp aynı durumu yaşayan üç dört kişinin de ifade verdiğine şahit oldum. Emniyet bana savcılığın konuyla ilgili araştırma yaptığını söyledi. Zaten Yüksel Yancı'nın telefonunu kimlerin aradığı incelenerek bana ulaştılar. Ayrıca GSM şirketinin kayıtlarında da vardır benim aramam. Emniyete ifademi verdim ve nasıl olsa bu iş takip ediliyordur diye düşündüm. DDK'dan da bu konuyla ilgili ifademi isteyen olmadı. Telefon birileri tarafından açılmış olabilir. Sadece benim telefonumla yaşanmış bir hadise değil bu. Emniyete bu konuyla ilgili ifade vermiş olan insanlar var. Oradaki insanlar da bana 'Telefonla Yüksel'i aradık onun için ifade verdik' dedi. Son iki yıldır en çok merak ettiğim bu olayın çözülmesi. Helikopter kazasıyla ilgili suikast şüphelerinin içinde, en önemli bir parça budur bana göre."

  "JANDARMA ENKAZ BÖLGESİNE İLK GÜN GİTTİ"

  Mehmet Avcı kazayla ilgili farklı bir iddiada bulundu. Jandarmanın ilk gün oraya gittiğini ileri süren Avcı, elindeki bilgilere dayanarak söylediğini; ama iddiasının kaynağını açıklamayacağını belirtti. Avcı, "Bilgiye dayanarak söylüyorum oraya ilk önce jandarma gitti. Jandarma noktasının çok iyi araştırılması gerekir. Ne komutanlarımızı ne de askerlerimizi suçlamak istemiyorum; ama köylülerden önce jandarma buldu enkazı. İddia ediyorum jandarma oraya ilk gün gitti. Helikopter düştükten sonra 5 saat içinde bir şekilde jandarma oranın ya görüntüsünü aldı veya oraya ulaştı. Bu olay mutlaka aydınlığa çıkacak buna inanıyorum. Bilenler bir şekilde bir gün konuşacak. Şunu herkes bilmeli ki, böylesine Hak davasına mensup insanların bir tanesi ölür, bin tanesi doğar. Bu işler ucuz değildir. İnsanlara suikast düzenleyerek bu milletin sesini kesemezler." dedi.

  'SİZE BİLGİ VEREMEYİZ, TEKRAR ARAMAYIN'

  Yancı'nın akrabalarından olan Gülsen Sezgin de Yüksel Yancı'ya 25 Mart 2009 akşamı telefon edenlerden. Sezgin, Avcı'nın aramasından 4 dakika sonra yani 22.58'de arıyor ve telefon açılıyor. Çok kısa süren telefon görüşmesinin yakın tanığı Yüksel Yancı'nın eşi Pakize Yancı, akrabası Gülsen Sezgin'in eşini yanında aradığını ve telefonu birisinin açtığını "Size bilgi veremeyiz, tekrar aramayın." dediğini söyledi. Pakize Yancı, konuyla ilgili şunları aktardı: "Akrabamız olan Gülsen Sezgin aradığı sırada yanında ben de vardım. Bir erkeğin telefonu açtığını 'size bilgi veremeyiz, tekrar aramayın' dendiğini ve arkadan erkek seslerinin konuşmalarını duyduğunu söyledi. Maraş'ta Yüksel Yancı'nın eşyalarını teslim aldığımızda kullandığı cep telefonunun içini boşaltmışlardı. Sim kartı, hafızası bomboştu. Bataryası bile yoktu. Oysa ki, Erhan Üstündağ'ın eşi Meryem'e cep telefonu olduğu gibi teslim edildi. Bu sorulara cevap bulamıyorum, kesinlikle kaza değil suikast olduğuna inanıyorum."

  'EŞİM, YAZICIOĞLU'NA SUİKAST DÜZENLENECEĞİNİ SÖYLEDİ'

  Pakize Yancı, eşinin olaydan kısa bir süre önce kendisine, Muhsin Yazıcıoğlu'nun Ergenekon davası ile ilgili yaptığı açıklamalar yüzünden tehdit aldığını ve suikast düzenleneceğini söylediğini belirtti. Pakize Yancı, şöyle devam etti: "Olay yerinde çekilen ilk görüntüleri savcı bize izletti. O kadar kar vardı diyorlar. Hiç kar yoktu. Belki gerçekten helikopter kaza neticesinde düşmüş olabilir; ama enkazın bulunamamasını aklım almıyor. 3 gün içinde bence kesin birileri oraya ulaştı ve her şeyle oynadılar görüntüyü de o şekilde çektiler. Türkiye o kadar aciz bir ülke değil, yarım saat içinde o enkazı bulmaları gerekiyordu. Eşim Ergenekon davası ile ilgili Muhsin Yazıcıoğlu'nun söylemlerinin zamanlamasının yanlış olduğunu ve bu yüzden Yazıcıoğlu'nun tehdit aldığını kendisine suikast düzenleneceğine dair endişe taşıyordu; bunu benimle paylaşmıştı."

  Pakize Yancı olay yeri görüntülerine dayanarak eşinin kaza olduğunda hemen hayatını kaybetmediğini söyledi. Pakize Yancı, "Yüksel, görüntülerden anladığım kadarıyla hemen teslim olmamış. Helikopterin içinde oturuyordu. Kendisine gelmiş yüzde 99 eminim. Çünkü telefon numarasını İsmail'e kendisi veriyor bir an önce ulaşılsın diye. (İsmail Güneş, kazaya karışanların telefon numaralarını 112 Acil servis görevlisine bildirirken Yüksel Yancı'nın numarasını sözlü olarak kendisinden alıyor. Bu DDK raporlarına da böyle yansıyor). Sadece alnının kenarından çok hafif kan akıyor. Gözlük dahi boynunda her zamanki gibi duruyor yani darbe almamış onu anlıyorum. Diğerlerinde çok fazla kan vardı. İsmail ile ikisinin donarak öldüğüne inanıyorum. Kesinlikle kaza değil. Bir an önce bu olayın aydınlatılmasını istiyorum." diye konuştu.

  "YAZICIOĞLU'NUN OTOPSİ TUTANAĞI İLE VALİ'YE GELEN 'AYAĞI KIRIK' BİLGİ NOTU ÖRTÜŞÜYOR"

  Öte yandan Meclis araştırma dosyasına da giren, kazanın olduğu gün döneminKayseriValisi Mevlüt Bilici'ye 'Muhsin Yazıcıoğlu yaşıyor, ayağı kırık' bilgi notu ile 28 Mart 2009 tarihinde Kahramanmaraş Devlet Hastanesi'nin morgunda yapılan adli muayene ve otopsi tutanağında yazılanlar örtüşüyor. Yazıcıoğlu'nun otopsi tutanağında 'sol kururiste ayak bileği seviyesinde kırık' tespit edildiği belirtiliyor. Aynı hastanede Yazıcıoğlu'nun yanı sıra, Erhan Üstündağ, Yüksel Yancı, Murat Çetinkaya ve Kaya İstektepe'nin söz konusu otopsi tutanaklarında ölümlerin yarım saat ile bir saat arasında olduğu ifade ediliyor.AdanaAdli Tıp Grup Başkanlığı'nın 10 Nisan 2009'da sonuçlandırdığı İsmail Güneş'in otopsi raporuna göre de ölümünün yaralanmasından itibaren 4-6 saat içinde vuku bulduğu kaydediliyor.

  CİHAN

 2. #2
  Onursal Üye cicekbahcesi Baktabul'un Çılgını cicekbahcesi Baktabul'un Çılgını cicekbahcesi Baktabul'un Çılgını cicekbahcesi Baktabul'un Çılgını cicekbahcesi Baktabul'un Çılgını cicekbahcesi Baktabul'un Çılgını cicekbahcesi Baktabul'un Çılgını cicekbahcesi Baktabul'un Çılgını cicekbahcesi Baktabul'un Çılgını cicekbahcesi Baktabul'un Çılgını cicekbahcesi Baktabul'un Çılgını cicekbahcesi - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Nov 2010
  Bulunduğu Yer
  Bilinmeyen yerden
  Mesajlar
  4.438
  Blog Yazıları
  740
  Tecrübe Puanı
  107374623

  Tanımlı Ce: Yazıcıoğlu kazasında 'uğultu' şoku

  Rabbim haksizlik varsa eninde sonunda cikartir adaletlidir Rabbim....

+ Konu Cevapla

Benzer Konular

 1. Cevaplar: 3
  Son Mesaj: 12-07-2011, 03:08
 2. Yazıcıoğlu kazasında korkunç şüphe!
  By KARLALESİ in forum Türkiyeden Haberler
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 07-18-2011, 23:10
 3. Yazıcıoğlu kazasında SON gelişme!
  By Kahramankentli in forum Siyaset/Politika Haberleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 03-03-2011, 17:25
 4. Yazıcıoğlu kazasında şok rapor
  By KARLALESİ in forum Türkiyeden Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 01-24-2011, 21:35
 5. Uğultu Rüya Tabiri (Rüyada Uğultu Duymak)
  By zeynep in forum Rüya Tabirleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 06-22-2009, 20:27

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375