Vatandaşa ŞOK tehdit !


Terör örgütü yandaşlarının evleri gezerek vatandaşları tehdit ettiği öne sürüldü..


01.Haziran.2011,11:31:02


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın bugün Diyarbakır'da yapacağı mitinge halkın gitmesinden rahatsız olan terör örgütü yandaşlarının dün gece boyunca evleri gezerek vatandaşları tehdit ettiği, bildiriler dağıttığı ifade ediliyor. Tehditler üzerine başta Diyarbakır'ın Bağlar ilçesi olmak üzere esnafın büyük çoğunluğu işyerini açmadı.

Doğu ve Güneydoğu'da esnafı günah keçisi yaparak her olayda işyerini kapattırarak zarara uğratan terör örgütü Başbakan Recep Tayip Erdoğan'ın Diyarbakır'da yapacağı miting öncesinde de aynı yönteme başvurdu.Terörörgütü bu sefer doğrudan 'kepenk kapatın' çağrısı yerine tehditler savurarak halkın mitinge gitmesini engellemeye çalıştı. Dört gün önceinternetüzerinden açıklama yapan terör örgütü mitinge gidenlerin 'kana bulaşacağı'nı belirterekDiyarbakırhalkını ölümle tehdit etmişti. Dün gece ise Diyarbakır'da BDP'nin desteklediği bağımsız milletvekili Emine Ayna'nın da katıldığı bir yürüyüş düzenleyen partililer, daha sonra işyeri açık olan esnafları, çay ocaklarını, kafe ve lokantaları gezerek vatandaşları tehdit etti. Terör örgütü yandaşları evleri de gezerek, "Yarın mitinge kimse gitmeyecek. Giden olursa hem köşe başlarında hem da miting alanında adamlarımız var. Gözlem altında olacaksınız bilginiz olsun" diyerek gitmemelerini, gitmeleri halinde kendilerine zarar vereceklerini anlattı.

DİYARBAKIR ESNAFI: PERİŞAN OLDUK KİMSE FERYADIMIZI DUYMUYOR

Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde şuana kadar esnafın büyük kısmını işyerini açmadı. Esnaflar, işyerinin önünde durarak birbirine bakıyor, açıp açmama konusunda karar veremiyor. Bazı esnaflar ise kepenklerini yarıya kadar açarak önünde oturuyor. İşyerini açmayan Emek Caddesi'nden bir esnaf, "Bu kepenk kapatmalardan dolayı perişan olduk. Kimse feryadımızı duymuyor. İki gündür 'Başbakanı protesto edin' diyorlar. Bu sefer 'kepenk kapatın' demediler ama 'Kürt özgürlük hareketine destek vermek isteyenler işyerini de açmasın' diyorlar. Bu durumda açsak bir dert açmazsak başka dert." diye konuştu.

Bu arada bazı cadde ve sokaklarda çöpler toplanırken bazı yerlerde toplanmaması dikkat çekti.

(CİHAN)