Sahte içkileri apartmanda üretmişler


İstanbul polisinin yaptığı sahtecilik operasyonu olayın boyutunu bir kez daha ortaya koydu.


03.Haziran.2011,14:50:28

Bodrum'da sahte içki içerek hayatlarını kaybeden 3 Rus rehberlerle ilgili soruşturma sürerkenİstanbulpolisinin yaptığı sahtecilik operasyonu olayın boyutunu bir kez daha ortaya koydu. Yaklaşık 2 bin 500 şişe sahte içki ele geçirilen deponun adeta bir üretim üssüne çevrilmesi dikkat çekti. Diğer operasyonda ise piyasa değeri yaklaşık 800 bin TL olan kaçak sigara ele geçirildi.

İstanbul mali polisinin düzenlediği bir operasyonda son günlerin en çok konuşulan konularından biri olan içki sahteciliği konusunda Başakşehir'de bir depo belirlendi. Üç katlı bir binanın adeta fabrikaya dönüştürüldüğünü belirleyen polis baskın yaparak 6 kişiyi gözaltına aldı. Binada yapılan aramada 2 bin 537 adet sahte içki ele geçirildi. Aramalarda binlerce boş içki şişesi ile sahte bandroller ele geçirildi.

Operasyonun ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden biri tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Öte yandan mali polisin diğer operasyonunda kaçak sigara zanlıları takibe alındı. İhbar üzerine harekete geçen polis İran'dan İstanbul'a getirildiği belirtilen bir kamyon dolusu kaçak sigara ele geçirdi. Bağcılar'da bir depoya indirildiği sırada ele geçirilen kamyondaki sigaraların piyasa değerinin yaklaşık 800 bin TL olduğu belirtildi. Kaçak sigarayla ilgili 5 kişinin gözaltına alındığı ve sevk edildikleri mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

CİHAN