Uyuşturucu satıcılarının akıl almaz yöntemi!

Peruk arası kokain...İstanbul Beyoğlu'nda bir bölümünde kuaför hizmeti verilen, diğer bölümünde de peruk satılan dükkanda kokain satışı yapıldığı ihbarını alan polis, baskın için harekete geçti. Dükkanı basan polis, perukların arasında ve sergilendiği mankenlerin altında satışa hazır toplam 23 gram kokain buldu.

Baskından kareler için TIKLAYINIZ!

Dükkana gelen müşterilerin isteğine göre, ufak su şişelerinden yapılan ve nargile tabir edilen yöntemle hazırlanmış kokaini kuaför salonunda da içeren işyeri sahibi Hikmet S. ile Kanat S. adlı karı-koca gözaltına alındı. Kuaför dükkanının bulunduğu binanın karı-kocaya ait olduğu ve üst katları da kiraya verdikleri tespit edildi. 10 yıldır aynı yerde hizmet veren karı-koca binayı uyuşturucu parasıyla aldıkları iddiasını kabul etmedi. Polis, uyuşturucunun "Kızıl peruk var mı?" sorusuna yöneltenlere verildiğini belirledi.

Uyuşturucu satıcıları polise yakalanmamak için akıl almaz yöntemlere başvuruyor. Tarlabaşı Refik Saydam Caddesi'ndeki 4 katlı binanın yüksek girişinde hem kuaför hizmeti veren hem de peruk satılan dükkanda kokain pazarlandığı ihbarını alan Beyoğlu Bölgesi Güven Timleri harekete geçti. İhbarın aslı olup olmadığını belirlemek için polis dükkanı hem dışarıdan hem de içerden mercek altına aldı. Zaman zaman kadın polisler, saç yaptırma ya da peruk bakma bahanesiyle dükkana müşteri görüntüsüyle girdi.

Uyuşturucu satışı yapıldığının belirlenmesi üzerine Beyoğlu Güven Timleri baskın için dün akşam düğmeye bastı. Kuaför ve peruk satışı yapılan dükkanın sahibi 38 yaşındaki Hikmet S. ile karısı 47 yaşındaki Kanat S. gözaltına alındı.

Dükkanı didik didik eden polisler perukların sergilendiği mankenlerin altında ve manken ile peruk arasına gizlenmiş ve satışa hazır durumda 23 gram kokain buldu. Kokainin satışı deneyimli dedektifleri bile şaşkına çevirdi. Dükkanda araştırmalarını derinleştiren polisler, ufak su şişesinden yapılan ve nargile diye bilinen düzeneği buldu. Kokain içmeye yarayan düzeneğin dükkana müşteri gibi gelenlerin istekleri doğrultusunda kuaför salonunda da ikram edildiği belirlendi.

Polis, dükkana gelen ve kokain isteyen uyuşturucu bağımlılarının "Kızıl peruk var mı?" şifresiyle uyuşturucuyu temin ettiğini belirledi. Sağlık kontrolünden geçirilen karı-koca, gazetecilerin "Binayı uyuşturucu parasıyla mı satın aldınız" sorusuna "Yok öyle bir şey" yanıtını verdiler. Karı-kocanın ifadelerinin ardından adliyeye sevk edileceği öğrenildi. Hikmet S. ve karısı Kanat S.'yi tanıyan esnaf "Yaklaşık 10 yıldır burayı işletiyorlardı. Bina da onlara ait. Üst katları kiraya verdiler. Uyuşturucu sattıklarını hiç fark etmedik" dediler.

habertürk