İçki değil, gaz öldürmüş!

Bodrum’da staj için gittiği otele ait lojmanda alkol zehirlenmesinden öldüğü iddia edilen Adana Ceyhan Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi öğrencisi Muhammet İsa Soysal’ın odanın içinden geçen delik borudan sızan karbonmonoksit gazından öldüğü ortaya çıktı


Adana Ceyhan Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi öğrencilerinden 34’ü, 3 Mayıs’ta 5 günlük staj için Muğla’nın Bodrum İlçesi’ndeki bir otele gitti. İddiaya göre, öğrencilerden 17 yaşındaki Muhammet İsa Soysal, yanındaki 10 arkadaşıyla bir restoranda yemek yedi, doğum gününü kutladı. Öğrenciler, staj yapacakları otele saat 20.30’da geri döndü. Saat 03.00 sıralarında 11 öğrenci mide bulantısı, kusma şikâyetiyle ambulanslarla Bodrum Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

KANINDA ALKOLE RASTLANMADI
Öğrencilerden doğum gününü kutlayan Muhammet İsa Soysal’ın hastaneye getirildiğinde öldüğü anlaşıldı. Diğer 10 öğrenci ise serum bağlanarak, tedaviye alındı. Doktorlar alkol veya gıda zehirlenmesinden şüphelendiklerini söyledi. Soysal’ın İzmir Adli Tıp Kurumu’nda yapılan otopsisinde kanında alkole rastlanmadı.

BACAYA YAKIN YATIYORDU
Soysal’ın otopsi için vücudundan alınan parçalarda yapılan patolojik inceleme sonucunda, gencin karbonmonoksit zehirlenmesinden öldüğü ortaya çıktı. İddiaya göre otelin zemin katında bulunan ve sıcak su elde etmek için kullanılan mazotla çalışan kazanın, tahliye baca borusunun Soysal’ın ve arkadaşlarının yattığı ikinci kattaki odanın içinden geçtiği ve delik olduğu, delikten karbonmonoksit gazı sızdığı belirtildi. Delik olan boruya en yakın Soysal’ın yattığı ve zehirlenmeden en çok onun etkilendiği vurgulandı. Adli Tıp Kurumu’nun hazırladığı rapor, olayı soruşturan Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderildi.

habertürk