Angelina Jolie, Hatay'da - Foto


Jolie, geçici çadırkentlerde konaklayan Suriyelileri görmek üzere Hatay'a geldi.


17.Haziran.2011,16:22:39
İlgili Foto Galeri

Haberin fotoğraf galerisine gitmek için tıklayınız.
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği İyi Niyet Elçisi Angelina Jolie, Suriye'deki olaylardan kaçarak, Türk Kızılayı'nın kurduğu geçici çadırkentlerde konaklayan Suriyelileri görmek üzere Hatay'a geldi.

Ünlü yıldızı Hatay Havaalanı'nda, Vali Yardımcısı Orhan Mardinli, Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç, Dışişleri Bakanlığı temsilcileri ve öteki ilgililer karşıladı. Ünlü yıldızın gelişi dolayısıyla VIP salonu girişinde yoğun güvenlik önlemleri alındı. Kendisini karşılamaya gelen hayranlarının VIP salonuna yaklaşmalarına güvenlik güçleri izin vermedi.

Bu arada, ünlü yıldızın uçağından önce, ekibini taşıyan özel bir uçak da Hatay Havaalanı'na indi. Yıldızın konvoyundaki bir minibüse de uçaktan indirilen oyuncaklar yerleştirildi. Hatay Valiliği, ünlü yıldıza Milli Eğitim Müdürlüğüne ait bir minibüs tahsis etti. Tahsis edilen minibüse bol miktarda su konuldu.

Bir süre VIP salonunda dinlenen Jolie, konvoy eşliğinde geçici çadırkentlerin kurulduğu Altınözü'ne geçti. Jolie'nin, bir süredir Türk Kızılayı tarafından misafir edilen yaklaşık 1400 kadar Suriyeli sığınmacı ile bir araya gelerek, sorunlarını dinlemesi bekleniyor.

Emniyet görevlileri ve özel harekat ekiplerinin sıkı güvenlik önlemi aldıkları çadırkent, Kızılay ve Türk bayraklarıyla süslenirken çadırkentin kurulduğuTEKELbinasının ön tarafına büyük ebatlarda "Dünyanın İyilik Meleği Hoşgeldin" yazılı pankart asıldı.

AA