Mehmet Şimşek: Çalışılırsa Türkçe...


Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Türkçe Olimpiyatları'nın dünya insanlarının diyalog ve iletişimi için önemli bir platform olduğunu söyledi.


17.Haziran.2011,23:08:45

9. Uluslararası Türkçe Olimpiyatları'nın Ankara'da 18-19 Haziran tarihlerinde gerçekleştireceği Kültür Şöleni Etkinlikleri başladı.

Altınpark'ta gerçekleştirilen şölene katılan Maliye Bakanı Mehmet Şimşek çalışılması takdirde Türkçenin İngilizce gibi bir dünya dili olacağını vurgulayarak, "Muhteşem bir şölen gerçekten. Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum.Türkçe Olimpiyatlarıileride insanlığa ışık tutabilecek. Türkçe Olimpiyatları dünyada insanların diyalog ve iletişimi için önemli bir platform. Türkçe'nin İngilizce gibi dünya dili olması çalışılırsa başarılabilir. 130 ülkeden öğrenciler burada. Okullar sayesinde Türkiye'nin kültürü tarihi zenginliği tüm dünyaya yayılıyor." dedi.
Programa katılanAnkaraBüyküşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ise, 2 yıldır bu organizasyona ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, "Yapılan işin büyüklüğünü görmemek mümkün değil. Çok muazzam bir iş yapılıyor. Yavaş yavaş Türkçe dünya dili oluyor. Bu oluyorsa buradaki kişilerin ve buna organizasyonlara emek verenlerin sayesinde oluyor." şeklinde konuştu.

(CİHAN)