Eski vekilden 38 yıllık eşine akılalmaz oyun!

“Evlilik dışı 2 kızım var”


Ankara 4. Aile Mahkemesi’nde görülen boşanma davası, eski milletvekili Mustafa Şahin’in büyük sırlarını su yüzüne çıkardı. 1972 yılında evlendiği 38 yıllık eşi Tülin Şahin’den boşanmak için mahkemeye başvuran işadamı Mustafa Şahin, “evlilik dışı ilişkisinden olan iki yetişkin kızını” gerekçe göstererek evliliğini bitirmek istediğini belirtti.

16 YAŞINDA EVLİLİK
Tülin Şahin’in (56) avukatı tarafından mahkemeye verilen cevap dilekçesi ise ilginç gerçekleri ortaya çıkarıyor. Mustafa Şahin ile 1972 yılında 16 yaşındayken okulunu yarım bırakarak evlendiği belirtilen Tülin Şahin, 9 aylık hamileyken halı silkmek için çıktığı balkondan düştüğünü, bunun sonucunda hem bebeğini, hem de doğurganlığını yitirdiğini anlatıyor. Tülin Şahin, dilekçesinde eşinin gayrimeşru iki kızı olduğunu on yıl sonra, 2000 yılında öğrendiğini, bunun üzerine boşanmak istediğini, ama eşi Mustafa Şahin’in ısrarı üzerine vazgeçtiğini söyledi. Tülin Şahin, dilekçesinde şunları açıkladı:

‘ANNELİĞİMİ ENGELLEDİ’
“İki buçuk liralık temizlik parası verilmediği için balkondan düştüm. Bebeğimi kaybettim. Şans eseri hayatta kaldım ve bir daha çocuk sahibi olamadım. Başka kadından çocuk yaptığını duyduğumda boşanmak için yalvardım. Kabul ettiremedim. Şimdi bu boşanma davası ile karşı karşıya kaldım. Duydum ki eşim, üzerindeki tüm mal varlığını akrabalarının üzerine yaptığı gibi, oturduğumuz aile evini de satmış. Umarım yargı en iyi kararı verecek.” Tülin Şahin, dilekçesinde ayrıca, Mustafa Şahin’in, kazadan 12 yıl sonra “mikroenjeksiyon yöntemiyle anne olabileceği” yönünde verilen raporu kendisinden gizlediğini, bir başka deyişle yeniden anne olmasına engel olduğunu da ileri sürdü. ?

4 MİLYON LİRA TAZMİNAT TALEBİ
Tülin Şahin’in dilekçesinde Mustafa Şahin’in mal varlığını gösteren bir liste de mahkemeye sunuldu. Listede Kayseri’de 60 bin dönüm tarla ve Gazi Keçe Fabrikası, Ankara’da 5’ten fazla değerli arsa, milletvekili lojmanlarının yanındaki Funda Beyaz Evler Sitesi, Funda İnşaat firması da yer alıyor. Ankara’da Angora Evleri’nde oturdukları müstakil evin başkasına satılması üzerine satışın iptali davası açan Tülin Şahin, eşinden 4 milyon tazminat ile 6 bin TL nafaka talep etti.
habertürk