Taraf'tan çarpıcı manşet - Video


Sabancı cinayetinin faillerinden, terör örgütü DHKP-C üyesi Mustafa Duyar cezaevinde öldürülmüştü. Duyar cinayetiyle ilgili davadan yargılanan ancak beraat edenlerden biri silahlı saldırıda hayatını kaybetti.03.Temmuz.2011,21:46:17


Türkiye 9 Ocak 1996 yılında korkunç cinayetle sarsıldı.

Terör örgütüDHKP-Cmilitanları Mustafa Duyar ve İsmail Akkol, Sabancı Center'da temizlik görevlisi olarak çalışan Fehriye Erdal'ın yardımıyla binaya girmişler, Özdemir Sabancı, Haluk Görgün ve Nilgün Hasefeyi katletmişlerdi.

Tetikçi Mustafa Duyar teslim olmuştu. Her şeyi anlatacağı söylenirken, Afyon Cezaevi'nde çıkan isyanda Karagümrük Çetesi tarafından öldürüldü. İsyan sırasında çekilen görüntülerde, çeteyi yönetenler, Duyar'ı kendilerinin öldürttüğünü söylediler. Sonra da, "Veli Küçük'e bizi sor" dediler.


VİDEO İÇİN TIKLAYINIZ...


Tetikçi Mustafa Duyar'ın öldürülmesi olayına karıştığı iddiasıyla yargılanan ve daha sonra beraat eden isimlerden biri Abbas Özcan isimli şahıstı.

Abbas Özcan da dün Avcılar'da öldürüldü. Taraf Gazetesi dikkat çekici çelişkiye vurgu yaptı. Mustafa Duyar suikasti dışında 3 cinayetten yargılanan bir kişinin cezaevinden özel izinle çıkamayacağına dikkat çekti. İlk sayfadan, "Bar Kavgası Deyip Geçme" diyen gazete, iç sayfada, Avcılar'da 'özel izinli ölüm' başlığını attı.

Polis cinayetin işlediği yakın çevredeki bütün güvenlik kameralarını incelemeye aldı. Soruşturma devam ediyor.


SAMANYOLU HABER TV