Kan donduran vahşet!

3 kişi ''alacak meselesi'' yüzünden tartıştıkları genci, üzerine benzin dökerek yaktı


BEYCAN ÜÇKARDEŞ / MERSİN (AHT)
Mersin'de 25 yaşındaki Abdulhekim Aksu, cep telefonunu alıp parasını ödemediği iddiasıyla karakolluk olduğu kişi ve 3 arkadaşı tarafından üzerine benzin dökülüp yakıldı. Talihsiz genç polis tarafından söndürülüp hastaneye kaldırılırken, 3 saat boyunca yanık ünitesi bulunan hastanelerde yer arandı. Aksu, sonunda Ankara Hacettepe Üniversitesi Hastanesi'ne sevk edilebildi.

Olay merkez Akdeniz ilçesine bağlı Şevket Sümer Mahallesi'nde dün gece meydana geldi. İddiaya göre Abdulhekim Aksu, cep telefonunu aldığı gerekçesiyle İshak T. ile karakolluk oldu. Şikayetlerinden vazgeçen taraflar serbest bırakıldı. Akşam saatlerinde İshak T. (18), Fatih Ö. (20), İbrahim T. ve ismi öğrenilemeyen 1 genç, Aksu'yu konuşmak üzere Güneş İlköğretim Okulu yanındaki portakal bahçesine çağırdı. Burada 4 genç ile Aksu arasında alacak meselesi yüzünden tartışma çıktı. Tartışma sonucu gençler yanlarında getirdikleri benzini Abdülhakim Aksu'nun üzerine dökerek ateşe verdi.

Olay yerine gelen polisler tarafından söndürülerek Mersin Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Aksu, burada yapılan ilk müdahalenin ardından yanık ünitesi olan bir hastaneye sevk edilmek istendi. Vücudunda ikinci derece yanık oluşan genç için Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesi ile iletişime geçildi. Ancak boş yer olmadığı için yaralı kabul etmedi. Daha sonra Gaziantep arandı. Burada da yer olmayınca çevre iller ile Ankara'daki hastaneler arandı. Yaralıyı 3 saat boyunca gönderecek bir hastane bulamayan Mersin Devlet Hastanesi yetkilileri Acil Servis'te kendi imkanları ile tedaviye başladı.

Saat 21.00'de meydana gelen olayın ardından 3 saat geçtikten sonra Ankara Hacettepe Üniversitesi Hastanesi, bir kişilik yerlerinin boşaldığını belirterek yaralıyı kabul etti. Aksu, gece yarısı ambulansla Adana'ya, buradan da ambulans helikopterle Ankara'ya sevk edildi. Olaydan sonra kaçan zanlılardan İshak T., Fatih Ö. ve İbrahim T. Cinayet Büro Amirliği ekipleri tarafından yakalandı. Polis, "Urfalı Ahmet" lakaplı ismi öğrenilemeyen diğer zanlıyı yakalamak için çalışma başlattı.


habertürk