Yanlış iğne kurbanı isyan etti!

"Ben de onun kolunu kesip tazminat ödemek istiyorum"


Konya’da, tüp bebek tedavisi için gittiği özel bir hastanede iddiaya göre yanlış iğne sonucu sol kolu kesilen Saime Kayan, yaşadığı olayı gözyaşları arasında anlattı.

Saime Kayan,“Beni bu hale getiren doktor, para cezası alacak diyorlar. Ben de onun kolunu kesip tazminat ödemek istiyorum. Yarım bir insan olmak ne demek anlamasını istiyorum”diye konuştu.

‘HAYATIM MAHVOLDU’
Kolunun kesileceğini son gün öğrendiğini ifade eden talihsiz kadın, kolunun kurtarılması için 3 kez ameliyat olduğunu belirterek, “Benim kolumun kesileceğinden haberim yoktu. Annem söyledi. Kolumun kesileceğini duyunca yıkıldım. Eşim geldi ve beni sakinleştirdi. Daha sonra ameliyata girdim ve kolumu kestiler. Uyandığımda dünya başıma yıkıldı. Şimdi soruyorum. Benim bir kolumun bedeli ona göre kaç para eder? Şimdi ben ne yapacağım? Tek kolla hayatımı sürdüreceğim. Biraz daha dikkatli olamazlar mıydı. İnsan hayatı bu kadar ucuz mu? Hayatım mahvoldu” şeklinde konuştu. Adalete sonuna kadar güvendiğini dile getiren Saime Kayan “Hukuki anlamda hakkımızı sonuna kadar arayacağız. Adalete de güveniyorum” ifadelerini kullandı. Tüp bebek tedavisine de son verdiğini belirten Saime Kayan, “Artık tüp bebek rüyamız, bir kâbusa dönüştü. Evlat sahibi olmak için gittik, kucağıma çocuk yerine kendi kolumu verdiler” ifadelerini kullandı.

‘ÇOCUK İSTEMİYORUZ’
Eşinin kolunun kesilmesiyle ilgili hukuki süreci başlattıklarını dile getiren Hüseyin Kayan (29), tüp bebek tedavisine başlamadan önce eşinin ‘Lupus’ rahatsızlığı olduğunu doktora anlattıklarını ve bu rahatsızlıkla ilgili tüm raporları kendisine verdiklerini ifade etti. Kayan, şöyle konuştu: “Biz eşimin rahatsızlığı ile ilgili tüm raporları doktora verdik. Bu raporları inceledi. Bize ‘Sizin çocuğunuz olacak, buna emin olun’ dedi. Bizi ümitlendirdi ve sonuçta hayatımızı kâbusa çevirdi. Biz bir hayalle kalktık ve hüsranla oturduk. Bundan sonra çocuk istemiyoruz.”

Poşete koyup eşine verdiler!
Konya’da tüp bebek tedavisi için özel bir hastaneye giden Saime Kayan’ın sol kolu, iddiaya göre 16 Haziran’da serum iğnesinin damar yerine kasa yapılması sonucu kangren oldu. Sistemik Lupus Eritematozis hastası da olan Kayan’ın kolu, 4 Temmuz’da Meram Tıp Fakültesi Hastanesi’nde yapılan operasyonla kesildi. Eşinin kesilen kolu bir poşet içinde hurdacı Hüseyin Kayan’a teslimedildi. Olayla ilgili soruşturma başlatılırken, İl SağlıkMüdürü Dr. Hasan Küçükkendirci, “Bir komisyon oluşturduk. Ekibimiz konuyu inceleyip bilirkişi raporu çıkartacak. Rapor sonucuna göre gerekli işlemleri yapacağız” diye konuşmuştu.


habertürk