+ Konu Cevapla
1 den 2´e kadar. Toplam 2 Sayfa bulundu

Yazıcıoğlu kazasında korkunç şüphe!

 GÜNCEL HABERLER Katagorisinde ve  Türkiyeden Haberler Forumunda Bulunan  Yazıcıoğlu kazasında korkunç şüphe! Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  Selametle... KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Apr 2008
  Mesajlar
  9.263
  Blog Yazıları
  46
  Tecrübe Puanı
  107375007

  :okur: Yazıcıoğlu kazasında korkunç şüphe!

  Yazıcıoğlu kazasında korkunç şüphe!


  İsmail Güneş'in çenesinin de kırık olduğu ortaya çıktı; peki Güneş 112'den nasıl yardım istedi?


  18.Temmuz.2011,11:01:16
  Büyük Birlik Partisi Lideri Muhsin Yazıcıoğlu ve arkadaşlarının ölümüyle sonuçlanan helikopter kazasıyla ilgili yeni bulgular gün yüzüne çıkıyor. Kazadan sonra yaralı olarak kendine gelen gazeteci İsmail Güneş'in sadece bacağının değil, dört kaburga kemiğinin ve çenesinin de kırık olduğu ortaya çıktı. Çenesi kırık olan bir hastanın konuşmasının güç olduğunu Cihan Haber Ajansı'na belirten cerrahlar, İsmail'in 112 ile yaptığı telefon görüşmesi sırasında çenesinin kırık olmasının mümkün olmadığı görüşünde.

  25 Mart 2009 tarihinde saat 14.35'te Kahramanmaraş Çağlayancerit'ten, Yozgat Yerköy mitingine gitmek üzere havalanan TC-HEK işaretli helikopterin içindeBBPGenel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu,Sivasil başkanı Erhan Üstündağ, il başkan yardımcısı Yüksel Yancı, belediye meclis üye adayı Murat Çetinkaya, Pilot Kaya İstektepe ve Gazeteci İsmail Güneş bulunuyordu. Saat: 15.03'te düşen helikopterin düştüğü bilgisi Gazeteci İsmail Güneş'in 15.26'da 112 Acil Servisi aramasıyla öğrenildi. Güneş'in 112 Acil Servis ile yaptığı görüşme kazadan birkaç saat sonra görsel medyada da yayınlanmaya başladı. Tüm Türkiye'nin tanık olduğu bu görüşmede İsmail Güneş Acil Servis'e sadece bacağının kırık olduğunu ve helikopterin içinde sıkıştığını ve hareket edemediğini söylüyordu. Fakat otopsi raporları ölen gazetecinin bacağının yanında çenesinin ve kaburgasının da dört yerden kırık olduğu gerçeğini gösteriyor.

  İsmail Güneş'in cesedi enkaz bölgesinde 30 Mart 2009 tarihinde bulundu. Aynı gün Kahramanmaraş Devlet Hastanesi'nde Güneş'e yapılan harici muayenede, "alt çene sağ 2-3 dişler arasında mandubulada ayrıklı kırık ve bu seviyede mukozada kanamalı laserasyon" tespit edildi. Güneş'e yapılan otopsi sonucunda tutanakta şu ifadelere yer verildi: "Genel beden travmasına bağlı alt çene kemiği, dört adet kaburga ve sol tibia-fibula kapalı kırığı saptandığı, makroskopik olarak ölümü açıklayabilecek büyük damar, kafatası kemiklerinde kırık ya da organ yaralanması saptanmadığı, ölüm nedeninin tespiti için cesetten otopsi sırasında alınan örneklerde histopatolojik ve toksikolojik analiz yapılması gerektiği kanaatindeyiz."

  Kahramanmaraş Devlet Hastanesi'nde İsmail Güneş'e yapılan otopsi sırasında alınan kan ve idrar örnekleriAdanaAdli Tıp Kurumu Başkanlığı tarafından incelendi. Başkanlık, 10 Nisan 2009 tarihinde yaptığı inceleme sonucunda savcılığa gönderdiği rapor da Kahramanmaraş Devlet Hastanesi'nde yapılan otopsi tutanağını doğruluyor: "Adli tahkikat ve otopsi bulguları göz önüne alındığında; alt ekstremite, çene ve kaburga kırığı ile sağ sürrenal bez çevresine sınırlı hemotom saptanan şahsın donma sonucu öldüğü kanaatini bildiririz."

  ALT ÇENESİ KIRIK HASTA KONUŞABİLİR Mİ?

  İsmail Güneş'e yapılan otopside de tespit edilen alt çene kemiğinin kırık olma durumunda, kendisinin sağlıklı bir şekilde konuşup konuşamayacağı sorusunu akıllara getirdi. Adlarının açıklanmasını istemeyen cerrahlar, alt çene kemiği kırık olan bir hastanın konuşmasının zor olduğunu, konuşabilse bile kırık olan alt çeneyi oynatamayacağından konuşma şeklinin değişebileceğini belirtti. Cerrahlar ayrıca kırılmadan kısa bir süre sonra, kırılan bölgede hastanın ağrı hissedebileceği ve bu ağrının da konuşmasını olumsuz etkileyebileceğini ifade etti.

  Diğer yandan otopsi raporlarını inceleyen Beyin Cerrahı Operatör Doktor Rafet Arslanoğlu Cihan'a İsmail Güneş'in alt çene ve dört kaburga kırıklarıyla ilgili çok çarpıcı bilgiler verdi. Arslanoğlu, İsmail Güneş'in 112 Acil Servis ile görüşürken çenesinin kırık olma ihtimalinin zayıf olduğu kanaatinde. Operatör Doktor Rafet Arslanoğlu, "Kesin olmamakla beraber alt çene kemiği kırık olan bir insan konuşabilir; ama İsmail Güneş gibi telefonda dinlediğimiz kadar net, akıcı ve berrak bir ses tonu ile konuşmasını bekleyemeyiz. Normalde ağzın içinde bir şey varmış gibi çıkabilecek olan bir ses tonu beklenir. Genel olarak ayrıklı çene kırıkların da kanama olması beklenir ki, Güneş'in otopsi raporunda da kanama olduğu belirtilmiş. Dolayısıyla böyle bir hasta da konuşurken ses tonunda bir boğukluk ve bozukluk meydana gelir. Ayrıca İsmail Güneş'in 112 Acil Servis ile yaptığı konuşmalarda çenesiyle ilgili hiçbir şikayetini belirtmiyor. Ağzının içindeki bir kanamadan da hiç bahsetmiyor. İsmail Güneş ayağının kırık olduğunu, üşüdüğünü ve helikopterin içinde sıkıştığını söylüyor. 112 Acil Servisi'nin başka bir yerinizde kırık var mı? Sorusuna sadece 'ayağım kırık' diye cevap veriyor." dedi.

  Doktor Arslanoğlu, trafik kazası ve yüksekten düşme gibi kazalarda sadece çene kemiği kırığının mümkün olamayacağını da vurguladı. Arslanoğlu şöyle devam etti: "Beyin cerrahları olarak kafa ve yüz travmaları ile çok sık karşılaşıyoruz. Çarpmalara bağlı kafa travmalarında tek başına alt çene kırığı görülmesi çok çok nadir bir durumdur. Beraberinde kafa ve diğer yüz kemiklerinin de etkilenmesi kaçınılmazdır. Bütün bunları bir arada düşündüğümüzde acaba İsmail Güneş'in 112 Acil Servisi ile telefonla konuştuğu sırada alt çenesi kırık değil miydi? Diğer yüz ve kafa kemikleriyle ilgili bir kırık, travma bulgusu ya da beyin travması gibi bulgulara otopsi raporunda rastlanmıyor. Zaten Gazeteci Güneş'in bilincinin açık olup, düzgün bir şekilde konuşması da bu bulguların olmadığını gösteriyor. İsmail Güneş, kaburga kırığından da bahsetmiyor 112 ile konuşmasında. Oysaki kaburga kırıklarında mutlaka göğsünde bir ağrı olur. İsmail 112 Acil Servisi ile konuşurken böyle bir şikayet den söz etmiyor. Oysa ki, dört yerinden kaburgası kırık olan bir hasta nefes alıp verirken zorluk yaşar ve ağrı hisseder. Çene ve kaburga kırıkları acaba sonradan mı oluştu?" sorusunu gündeme getiriyor."

  YASEMİN GÜNEŞ: 'EŞİMİN SESİNDE HERHANGİ BİR ANORMALLİK YOKTU'

  Konuyla ilgili Cihan'a konuşan İsmail Güneş'in eşi Yasemin Güneş de eşinin 112 acil servisiyle yaptığı telefon görüşmesinde herhangi bir anormallik ve ses renginde tuhaf bir durum hissetmediğini söyledi. Yasemin Güneş, "İsmail'in 112 ile yaptığı telefon konuşmasını tekrar tekrar dinledim. Eşim sağlıklı iken telefonda duyduğum ses nasıl ise 112 Acil Servis ile yaptığı konuşma da duyduğum ses aynı idi. Sesinde hiçbir değişiklik, konuşma biçiminde herhangi bir anormallik yoktu" ifadelerini kullandı. İsmail Güneş'in Almanya'da yaşayan abisi İbrahim Güneş de kardeşinin bacağında olan kırıkla ilgili çarpıcı bir bilgi veriyor. "İsmail'in bacağındaki kırık normal bir kırık gibi değildi. Kaval kemiği tamamen dışarıdaydı. Kapalı bir kırık değildi." Oysa, İsmail Güneş'in otopsi raporlarında sol tibia-fibula kemiklerinde kapalı kırık saptanmıştı.

  GÜNEŞ, ENKAZDAN 600 METRE AŞAĞI NASIL İNDİ?

  Öte yandan helikopter düştükten 5 gün sonra cesedi, enkazın güneydoğu istikametinde 500-600 metre aşağıda bulunan İsmail Güneş'in helikopterden çıkıp cesedin bulunduğu bölgeye nasıl geldiği de merak konusu. Çünkü Güneş, 112 Acil Servis ile yaptığı görüşmede helikopterde sıkıştığını ve hareket edemediğini belirtiyor. Ayrıca bölgedeki kar kalınlığı da o gün 80 ile 150 cm arasında değişiyor. Doktor Rafet Arslanoğlu bu konuyla ilgili de çok çarpıcı tespitlerde bulundu. "İsmail Güneş'in sadece bacağında kırık olsa bile o arazide ayağının üstüne basıp yürümesi mümkün değil" diyen Arslanoğlu şunları kaydetti: "Bacağındaki iki kemiği kırık olan (tibia-fibula kapalı kırık) bir hasta o ayağının üstüne basıp yürüyemez. Bacağında bir kemiği kırık olsa basabilir ama iki tanesi birden kırık olunca basamaz. Sadece ayağını sürükleyebilir. 'Helikopterin içindeyim bacağım kırık ve ayağım sıkışık' diyen İsmail Güneş sıkışık bacağını nasıl kurtarmış olabilir? Dört kaburga kemiği ve alt çenesi kırık, ayrıca soğuk hava da koltuğu kızak yaparak, bu şartlarda 600 metre aşağı nasıl indi? Çok engebeli ve derin çukurların, yüksek kayaların ve büyük ağaçların olduğu bir araziden söz ediyoruz."

  GAZETECİ GÜNEŞ, 112 ACİL SERVİSİ İLE TOPLAM 27 DAKİKA GÖRÜŞTÜ

  İsmail Güneş tüm Türkiye'nin içini burkarak izlediği 112 Telefon görüşmeleriyle sesini duyurmaya çalışmıştı. Güneş 112 Acil Servisi ile 9 defa iletişim kurdu. Yedi aramayı kendisi yaptı. İki arama ise 112 acil servis tarafından gerçekleşti. Güneş ilk aramayı, 15.26.59'da yaptı ve 1 dakika 14 saniye içinde BBP Lideri Muhsin Yazıcıoğlu'nun içinde olduğu helikopterin düştüğünü söyledi. Ardından 15.29.57'de 1 dakika 23 saniyelik görüşmesinde 'kendisinin helikopterin içinde sıkışmış ve ayağının kırık' olduğunu belirtti. 15.35.05'de 3 dakika 49 saniyelik görüşmesinde ise 'her tarafın sis ve karla kaplı olduğunu ayağını oynatamadığını' söyledi. 15.40.34'te 20 dakika süren görüşmede de 'kaval kemiğinin kırıldığını ve kanama olmadığını 'çok soğuk ve tipi olduğunu kendisinin üşümeye ve donmaya başladığını' söyledi. 16.19.40'da 1 dakika 49 saniye süren görüşmesinde; 'her tarafının titrediğini, hareket edemediğini' bildirdi. 17.15.41'de 25 saniye süren görüşmesinde; 'herkesin öldüğünü ve kendisinin de ölmek üzere' olduğunu söyledi. 17.23.33'te İsmail ile yapılan son görüşme de ise yaralılardan birisine 'alo, sıfır beş yüz kaç abi' diye sordu, 112 görevlisine '0543' ile başlayan numarayı verirken telefon kesildi ve bir daha da kendisine ulaşılamadı.

  CİHAN

 2. #2
  Selametle... KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Apr 2008
  Mesajlar
  9.263
  Blog Yazıları
  46
  Tecrübe Puanı
  107375007

  Tanımlı Yazıcıoğlu kazasında 2 ses kaydı - Video

  Yazıcıoğlu kazasında 2 ses kaydı - Video için tıklayınız..  BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu'nun hayatını kaybettiği helikopter kazasına ait daha önce hiç yayınlanmayan ses kayıtları da ortaya çıktı.


  10.Haziran.2009,14:45:41

  Kahramanmaraş'ın Göksün ilçesine yakın Berit Dağları'nda,BBPGenel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile birlikte 5 kişinin hayatını kaybettiği helikopter kazasının ardından, İHA Mauhabiri İsmail Güneş'in aradığı 112 acil servis ekiplerinin, helikopterin yerinin tespit edilebilmesi için saatlerce çırpındıkları ortaya çıktı. Acil servis görevlileri, polis ve jandarmayı tam 21 kez aramış.

  1. BÖLÜM: İHA MUHABİRİ, 112 VE JANDARMA ARASINDAKİ KONUŞMA  2. BÖLÜM 112 VE POLİS ARASINDAKİ KONUŞMA  BBP lideri Yazıcıoğlu'nun ölüm sebebiyle ilgili şüpheleri araştırmak amacıyla TBMM'de kurulan araştırma komisyonuna gelen '112 ses kayıtları' acil servis görevlilerinin, bir yandan kendilerini arayan gazeteci İsmail Güneş ile irtibatın kesilmemesi için uğraşırken, diğer yandan da polis ve jandarma ekiplerinin yer tespitini yapabilmeleri için sürekli aradıkları anlaşıldı. 112 görevlilerinin, iki dakikada bir aradıkları 155 Polis ve 156 Jandarma imdata, 'yeri tespit ettiniz mi' diye sorarken, diğer yandan da, yerleri bulunabilmesi için kendilerini arayan gazeteci İsmail Güneş'in telefonunu özellikle açık tutturmuşlar.

  İlk başta 155'teki memurları olayın gerçekliği konusunda ikna etmekte zorlanan 112 görevlileri, ardından gün boyu bıkmadan ve ara vermeden tam 21 arama yaparak, "Helikopterin yerini tespit edebildiyseniz hemen söyleyin. Ekiplerimiz hazır." şeklinde uyarılarda bulunuyor.

  İşte 112'de görevli nöbetçi doktorun, 155 polis imdat ve 156 jandarma acil servisiyle yaptığı telefon görüşmelerinden bazı bölümler:

  - Alo iyi çalışmalar. 112 komuta merkezinden arıyorum. Çağlayancerit'te miting vardı Muhsin Yazıcıoğlu için. Helikopterin düştüğü şekilde bir ihbar aldık biz.

  - 6 yaralı var verdikleri bilgiye göre, ama yeri bildiremiyorlar. Yerköy civarı diyorlar. Şahıslardan bir tanesi. Var mı sizin bilgilerinizde Yerköy?

  - Yozgat tarafına kadar gitmiş olmamaları lazım çünkü o kadar zaman geçmedi.

  - Telefon numarası mı, verelim. Çekmeyebilir ama, şahıslara biz ulaşamadık. Numarasız aradılar bizi. 0 506 504 39 01 şimdi biz birkaç defa görüştük. Olay gerçek, ama şahıslar bulundukları yerleri bilmiyorlar.

  - Evet düştüğü gerçek birkaç ayrı kişi aradı.

  - Yerini bilmiyoruz diyorlar Yerköy diye bir şey çıktı ağızlarından sadece. Yanlış anlattılarsa bilmiyorum. Yozgat olamaz çünkü yeni hareketlenmiş olmaları lazım, çünkü bizim ekibimiz görev alanındaydı. Ekibimiz istasyona döndü biz bu ihbarı aldık. Yani çok ilerlemiş olamazlar.

  TELEFONUN ŞARJI BİTMEK ÜZERE

  112 görevlileri ile 155 görevlileri arasındaki bir görüşmede görüşmede de şu diyaloglar yaşanıyor:

  - Şu anda tespit edin arıyor tekrar bizi. Görüşmeye devam ediyoruz telefonu kapatmıyoruz, yerin tespit edilmesi için. Telefonunun şarjı bitmek üzereymiş, lütfen acele edin. Tespit edebildiniz mi? Sürekli Yozgat Yerköy diye yeri anlatmaya çalışıyor.

  - Tespit edebiliyor musunuz beyefendi? Kapattırmıyoruz özellikle telefonu, yeri tespit edin diye. Ne sormamızı istiyorsunuz başka ne soralım? 14,30'da havalanmış. Helikopterin içinden arıyorlar halen içindelermiş. Erhan Bey diye birinin ismini hatırladı şimdi. Bulabildiniz mi yerini? Diğerleri yaşamıyor diyormuş. Muhsin Bey'le aynı helikopterdeler. Bir tek kendisi canlıymış.

  - Alooo.. şarjı bitmek üzereymiş çabuk olun…

  - Bulabildiniz mi?

  - Yalnız telefonla arayan kişinin şarjı bitmek üzere.

  (112 görevlisinin görüştüğü 155'teki memurlar, gazeteci İsmail Güneş'in telefon numarasını üç görüşmede de tekrar tekrar alıyorlar.)

  (İsmail Güneş 112'yi son kez aradığında sadece "helikopter kazasıyla ilgili olarak…" diyor ve telefon kapanıyor.)

  - Yer bulunur bulunmaz bize haber verin ekiplerimiz hazır.

  KOLTUK PARÇASI İLE KAYARAK KURTULMAYA ÇALIŞMIŞTI

  Öte yandan İhlas Haber AjansıSivasmuhabiri Güneş, telefonun şarjının bitmesine rağmen, enkazın yerinin tespit edilememesi üzerine, ayak bileğindeki kırığa rağmen, koltuklardan birini kayak yaparak enkaz alanından 500 metre kadar uzaklaşmıştı. Üzerine üç ceket giyen Güneş, buna rağmen enkazın bulunmasından tam 3 gün sonra karlar altında donmuş halde bulunabilmişti. (CİHAN)

+ Konu Cevapla

Benzer Konular

 1. Düşürülen jette korkunç şüphe!
  By Odysseia in forum Türkiyeden Haberler
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 07-13-2012, 13:42
 2. Yazıcıoğlu kazasında 'uğultu' şoku
  By KARLALESİ in forum Türkiyeden Haberler
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 05-27-2011, 18:03
 3. Yazıcıoğlu kazasında SON gelişme!
  By Kahramankentli in forum Siyaset/Politika Haberleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 03-03-2011, 17:25
 4. Yazıcıoğlu kazasında şok rapor
  By KARLALESİ in forum Türkiyeden Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 01-24-2011, 21:35
 5. Korkunç Şüphe
  By Realist in forum Dünyadan Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 01-04-2009, 11:51

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375