Dayakçı kocaya inanılmaz ölüm!

Kızıyla birlikte, dayakçı kocasını fare zehiriyle öldürdü...


Neşet KARADAĞ / ADANA, (AHT)

Adana'nın Ceyhan ilçesinde 41 yaşındaki Seyran B., kızı 15 yaşındaki M.B. ile birlikte, kendilerini devamlı döven eşi 45 yaşındaki kocası Adnan B.'yi yemeğinin içine fare zehiri koyarak öldürdü. Tutuklanan anne kız, "Bizi dövmesinin bedelini ödedi" dedi.

MİDESİNDE FARE ZEHİRİNE RASTLANDI!
Ceyhan ilçesine bağlı Körkuyu köyünde bekçilik yaparak geçimini sağlayan 4 çocuk babası Adnan B., önceki akşam yediği yemekten sonra fenalaştı. Eşi Seyran ve kızı M.B. ile köylüler tarafından önce Ceyhan Devlet Hastanesi'ne götürülen, durumunun ağır olması üzerine de Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi'ne sevk edilen Adnan B. kurtarılamadı. Hastanede yapılan tahlillerde Adnan B.'nin midesinde fare zehiri kalıntılarına rastlandı. Bunun üzerine hastane yetkilileri durumu jandarmaya bildirdi. Jandarma, Adnan B.'nin akşam yediği pilavdan incelenmek üzere numune alırken, eşi Seyran ile kızı M.B. gözaltına alındı.

ANNE KIZ SUÇLARINI İTİRAF ETTİ
İlk önce evlerinin önüne gelen köpekleri zehirlemek için fare zehiri koydukları yemeği yanlışlıkla verdiklerini öne süren anne kız, jandarmadaki sorgularında suçlarını itiraf etti. Adliyeye sevk edilip ?tasarlayarak adam öldürme' suçundan kızıyla birlikte tutuklanan Seyran B.'nin, "Adnan beni ve kızımı hemen hemen her gün hiçbir neden yokken dövüyordu. Adeta bize işkence yapıyordu. Artık dayanacak gücümüz kalmamıştı. Yemeğine fare zehiri koydum, kızıma da götürmesini söyledim. O da götürüp babasına verdi. Yemeği yedikten sonra rahatsızlanıp, öldü. Bizi dövmesinin, işkence çektirmesinin bedelini ödedi" dediği belirtildi.


habertürk