Sıcaktan bulunanlar parklara akın etti

Başkentte, mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcaklardan bunalan vatandaşlar havuzları ve piknik alanlarını doldurdu.

24.Temmuz.2011,16:12:49Sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerine çıkması üzerine Ankaralılar, kentin çeşitli yerlerindeki havuz ve aquaparklarda serinlemeye çalıştı.

Gölbaşı'ndaki Watercitye Aquapark Halkla İlişkiler Sorumlusu Duygu Şahin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Ankara'da Temmuz ayından itibaren havaların ısınmasıyla birlikte aquapark ve havuza gelen müşterilerin arttığını belirtti.

Hafta sonu yaklaşık bin 500-2 bin kişiyi ağırladıklarını ifade eden Şahin, ''Yaz aylarında Ankara'da serinlemek, eğlenmek ya da dinlenmek için çok sayıda alternatif yok. Bu nedenle tatile gidemeyenler, sıcakların artmasıyla birlikte havuzlara yöneliyorlar'' dedi.

Şahin, havuza giriş ücretinin hafta hafta içi 30, hafta sonu 35 TL olduğunu, sabah saat 10.00'dan akşam 19.00'a kadar açık olduklarını, vatandaşların akşam serinliğine kadar tesislerde vakit geçirmeyi tercih ettiklerini söyledi.

PARKLARA YOĞUN İLGİ

Ankaralıların bir kısmı da serinlemek için aileleriyle birlikte piknik yapıp rekreasyon alanlarındaki ağaç gölgelerini tercih etti.

Mogan Park'ta, piknik yapıp gölde balık tutan vatandaşlar, tuttukları balığı mangalda pişirmenin keyfini yaşarken, çocukları oyun parkında eğlendi.

Göl kenarındaki çay bahçelerinde oturacak yer bulmakta zorluk çekilirken, yaşanan yoğunluk esnafın da bir nebze de olsa yüzünü güldürdü.

samanyoluhaber